رشد صعودی قیمت بیت کوین و عبور مجدد از مرز 10 هزار دلار

289
عبور مجدد قیمت بیت کوین از مرز 10 هزار دلار علیرغم صعودی نشدن روند بازار

بیت کوین توانست دوباره به بالای 10 هزار دلار برسد ولی به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت، شاهد پایداری روند نزولی باشیم. این رشد صعودی قیمت بیت کوین کوتاه‌مدت است زیرا بازگشت قیمت در یک سطح مقاومت کلیدی‌ متوقف شده است و حجم کافی ندارد. برای صعودی شدن بازار باید قیمت از 11200 دلار عبور کند و این سطح فقط در صورتی معنی‌دار می‌شود که سطوح کلیدی مقاومت در نزدیکی 10200 دلار با حجم زیاد شکسته شوند.

قیمت بیت کوین دوباره از مرز 10 هزار دلار عبور کرده ولی نمودارهای تکنیکال حاکی از آن است که هنوز حدود 1000 دلار با صعودی شدن بازار فاصله داریم. 

قیمت این رمزارز در حال حاضر در Bistamp حدود 10150 دلار است و دیروز به 9514 دلار هم رسیده بود. این سومین بار در ماه جولای است که بیت کوین توانسته از این مرز عبور کند. 

روز هفدهم جولای در اخبار بلاک چین و رمزارز شاهد آن بودیم که قیمت از 9097 دلار شروع شد و فردای آن روز خود را به بالای 10 هزار دلار رساند. قبل از آن هم در روز دوم جولای علیرغم ثبت قیمت 9614 دلاری، بازار کار خود را با قیمتی بیشتر از 10 هزار دلار به پایان رساند. 

در هر دوی این موارد، بالاترین قیمتی که ثبت شد، رو به کاهش بود که حاکی از نزولی شدن بازار است. 

علیرغم این افزایش قیمت، هنوز چشم‌انداز بازار مثبت نیست. بیت کوین باید هزار دلار دیگر افزایش داشته باشد و به حدود 11120 دلار برسد تا روند نزولی معکوس شود. 

نمودارهای روزانه و دوازده ساعتی 

عبور مجدد قیمت بیت کوین از مرز 10 هزار دلار علیرغم صعودی نشدن روند بازار

نکته قابل توجه در این نمودارها این است که میانگین متحرک 5 و 10 روزه در سطج زیر میانگین 50 روزه یه پذیرش رسیده‌اند و این اولین bearish crossover از اوایل ماه فوریه به حساب می‌آید. 

کم ماندن حجم تراکنش‌ها، این احتمال را به وجود آورده که رشد صعودی قیمت بیت کوین پایدار نباشد. در نتیجه، نمی‌توان احتمال سقوط قیمت به 9600 دلار را نادیده گرفت. 

با این وجود، همانطور که گفتیم، روند نزولی فعلی تنها در صورتی صعودی خواهد شد که سطح مقاومت 11120 دلار شکسته شود. پس از عبور از این سطح، احتمال رسیدن به 13800 دلار هم وجود دارد. 

منبع : coindesk

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی