استارتاپ لوکزامبورگی، پلتفرم سرمایه گذاری مبتنی بر بلاک چین در صنعت موسیقی ایجاد می کند

119
استارتاپ لوکزامبورگی

ANote Music، استارتاپ لوکزامبورگی که در صنعت موسیقی فعالیت می کند، اخیراً اعلام کرده است پلتفرم سرمایه گذاری مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در این صنعت ایجاد می کند. مدیر سئو این شرکت نوپا می گوید هدف این پلتفرم پُر کردن شکاف موجود بین صنعت موسیقی و بازار سرمایه است. 

این پلتفرم به ناشران، هنرمندان، خوانندگان، و دیگر فعالان حوزه موسیقی این امکان را می دهد تا با ارائه انحصاری محتوای هنری خود در بستر بلاک چین، درآمدزایی مستقلی داشته باشند. کاربران می توانند از طریق سرمایه گذاری در پلتفرم رسمی این شرکت، با دریافت سهام خود، آنها را در محیط معاملاتی پلتفرم و بنا به میزان تراز عرضه و تقاضا، خرید و فروش کنند. مدیر سئو این شرکت به خبرگزاری رسمی لوکزامبورگ گفت: 

“هدف ما این است که با ایجاد یک پلتفرم مبادلات سهام مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، ظرفیت های پنهان در صنعت موسیقی را آشکار کنیم. ما افتخار میکنیم که در این زمینه پیشرو صنعت موسیقی هستیم و تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا سیستم های سنتی صنعت موسیقی را متحول کنیم.”

مدیر مسئول بخش فنی استارتاپ لوکزامبورگی گفت هدف اصلی بنیاد و سازمان آنها از انتخاب تکنولوژی بلاک چین و ایجاد شبکه غیرمتمرکز در صنعت موسیقی، ایجاد شفافیت و کارایی بیشتر در محیط های مالی این سازمان بوده است. او گفت تمامی داده های موسیقی و اطلاعات آهنگسازان به صورت انحصاری در بستر خصوصی بلاک چین اتریوم ذخیره می شود.

شرکت موسیقی ایرما رکورد ایتالیا در اولین اقدام بیش از 200 هزار یورو در سهام این پلتفرم سرمایه گذاری کرد. ایرما رکورد در سال 1988 در شهر بولونیا ایتالیا تاسیس شد و هم اکنون دفترهای مختلفی در ژاپن و ایالات متحده آمریکا دارد.

مدیر سئو این شرکت لوکزامبورگی ضمن تقدیر از سرمایه گذاری شرکت ایرما رکورد ایتالیا گفت این شرکت ایتالیایی سابقه درخشانی در حفظ حقوق آهنگسازان و فعالان حوزه موسیقی دارد. شرکت ایرما رکورد ایتالیا سالانه بیش از 230 هزار یورو از صنعت موسیقی درآمد کسب می کند. 

موزیک استور eMusic

اخیراً موزیک استور eMusic نیز توکن ویژه ای را روانه بازار موسیقی کرده است. رمزارزها در صنعت موسیقی به هنرمندان این امکان را می دهد تا از طریق فعالیت های هنری خود درآمدزایی بیشتری داشته باشند. 

به نظر شما آیا صنعت موسیقی در کشور ما می تواند از ظرفیت های تکنولوژی بلاک چین استفاده کند؟ آیا هنرمندان و خوانندگان با چنین طرحی موافقت خواهند کرد؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی