مشاهده نسخه اصلی
شنبه,۸ آذر ۱۳۹۹ ۰:۰۳:۳۳

اپلیکیشن های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، سفرها را در طول همه گیری ویروس کرونا تسهیل می کند

شرکت های بزرگ جهان برای مقابله با آثار سوء همه گیری ویروس کرونا در تلاش هستند راهکارهای مختلفی را ارائه کنند. یکی از صنایعی که از کرونا آسیب شدیدی دیده، صنعت گردشگری است.  این صنعت پر طرفدار در ماه های اخیر بسیار متضرر شده است و بسیاری از شرکت های بلاک چین در نظر دارند با ایجاد یک اپلیکیشن جامع خدماتی، سفرها در طول همه گیری ویروس کرونا را تسهیل کنند.

اخیرا یک شرکت بلاک چین سنگاپوری اپلیکیشن ویژه ای را طراحی کرده است که به مسافران کمک می کند بدون نگرانی بابت ابتلا به ویروس کرونا، سفر خود را با آسودگی خاطر طی کنند. این اپلیکیشن اطلاعات پزشکی کاربران را دریافت و آنها را در بستر بلاک چین ذخیره و نگهداری می کند.

اپلیکیشن های ردیاب تماس به مسافران در تشخیص مکان های آلوده کمک می کنند

اپلیکیشن های ردیاب تماس از تکنولوژی بلاک چین برای شناسایی افراد ناقل بیماری استفاده می کنند. این اپلیکیشن ها به افراد کمک می کنند تا میزان امنیت بهداشتی مکان های تفریحی را مورد ارزیابی قرار دهند و در صورت آلودگی به این مکان ها سفر نکنند.

تکنولوژی بلاک چین می تواند برای محیط های کاری نیز کارآمد باشد. کارفرماها می توانند از طریق ایجاد یک سازوکار غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین، امنیت بهداشتی و پزشکی محیط های کاری خود را افزایش دهند. در ماه های اخیر شاهد بوده ایم که در بسیاری از محیط های کاری افراد ناقل باعث شده اند بسیاری از کارمندان دیگر نیز به ویروس کرونا مبتلا شوند. تکنولوژی بلاک چین با تشخیص به موقع افراد ناقل، از گسترش و همه گیری ویروس کرونا در محیط های کاری نیز جلوگیری می کند.

در ماه های اخیر و با ایجاد محدودیت های آمد و شد از جانب مقام های بهداشتی و امنیتی برای جلوگیری از انتشار وسیع ویروس کرونا، بسیاری از شرکت های فناوری بلاک چین تلاش کرده اند با ارائه راهکارهای جدید و نوین، چرخه زندگی را به حالت عادی خود برگردانند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۲۷.۶۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۸.۳۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۷.۶۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.