بانک مرکزی تایلند اوراق قرضه دولتی خود را در بستر بلاک چین صادر می کند

48

بانک مرکزی تایلند راه اندازی نخستین پلتفرم جامع صدور اوراق قرضه دولتی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین جهان را به صورت رسمی اعلام کرد.

طبق گزارش منابع خبری، بانک مرکزی تایلند اوراق قرضه دولتی خود را در بستر شبکه بلاک چین آی بی ام صادر می کند. در دو هفته ابتدایی راه اندازی این پلتفرم جامع، بیش از ۱.۶ بیلیون دلار اوراق قرضه دولتی فروخته شده است.

تکنولوژی بلاک چین زمان صدور اوراق قرضه دولتی را از ۱۵ روز به ۲ روز کاهش داده است

به گزارش سایت آی بی ام، راه اندازی پلتفرم صدور اوراق قرضه دولتی در بستر شبکه بلاک چین این شرکت، زمان صدور اوراق را از ۱۵ روز به ۲ روز کاهش داده است. افزایش بازدهی فرایندهای صدور اوراق قرضه نه تنها هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد بلکه از هدر رفت منابع کاغذی نیز به صورت چشمگیری جلوگیری می کند.

دولت تایلند اعلام کرده است به زودی و با همکاری شرکت فناوری آی بی ام، اوراق قرضه دولتی خود را در سطوح گسترده برای سرمایه گذاران در طیف های مختلف صادر خواهد کرد.

بانک مرکزی تایلند در سال های اخیر قدم های حائز اهمیتی در راستای نهادینه سازی سازوکارهای امور مالی غیر متمرکز برداشته است. اخیراً این نهاد بزرگ بانکی اعلام کرد پژوهش های گسترده ای را در زمینه صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی انجام خواهد داد. ماه پیش نیز مقامات ارشد بانک مرکزی تایلند اعلام کردند برای انجام معاملات و تبادلات تجاری با سازمان های بانکداری هنگ کنگ از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

منبع: کوین تلگراف.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی