مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۲۰:۵۹:۵۸

برترین شهر پیشرو در صنعت بلاکچین در کشور چین ، کدام شهر است ؟

با توجه به فهرست رتبه بندی شهرهای مبتنی بر فناوری بلاکچین، پکن با احراز ۹۹.۸۲ درصد در رده نخست و شنزن با ۹۱.۲ درصد در رده دوم و شانگهای با ۸۸ درصد در رتبه سوم قرار دارد. پیش بینی می شود که در آینده نزدیک پکن به قطب فناوری بلاک چین در سطح بین المللی و شانگهای به قطب تجارت جهانی تبدیل خواهند شد.

چین فهرست رتبه بندی شهرهای مبتنی بر فناوری بلاک چین خود را منتشر کرد. در این فهرست، پکن پایتخت جمهوری خلق چین به عنوان شهر پیشرو بلاک چین بالاتر از مرکز فناوری شنزن در رده نخست قرار گرفته است.

از این فهرست در اجلاس سران نهادهای تجاری و مالی رونمایی شد. مطابق متن منتشر شده، پکن با احراز ۹۹.۸۲ درصد شاخص کیفی عملکرد فنی در زمینه فناوری بلاک چین بالاتر از شنزن با ۹۱.۲ درصد قرار گرفته است. در شنزن چین بیش از ۵ هزار شرکت بلاک چین فعالیت می کنند.

شانگهای که دومین شهر بزرگ چین محسوب می شود در این فهرست با کسب نمره ۸۸ درصد در رتبه سوم قرار دارد. شانگهای یکی از بزرگترین مراکز تجاری در آسیای شرقی محسوب می شود و در آینده به قطب تجارت جهانی تبدیل خواهد شد.

چین نقش بسزایی در توسعه تکنولوژی بلاک چین در سطح جهانی ایفا می کند 

شانگهای و پکن با ایجاد زیرساخت های فوق هوشمند و توسعه روزافزون فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی خود، نقش بسزایی در پیشبرد و ارتقای مرزهای صنایع نوظهور نظیر بلاک چین و رمزارزها ایفا می کنند.

در ماه جولای سال جاری مقامات ارشد پکن از طرح جامع علمی و پژوهشی خود رونمایی کردند. مطابق این سند توسعه، روند نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و دفتر کل توزیع شده در پکن سرعت خواهد گرفت و این شهر در آینده نزدیک به قطب فناوری بلاک چین در سطح بین المللی تبدیل خواهد شد.

سند چشم انداز توسعه تکنولوژی بلاک چین شهر پکن پیش بینی می کند تا سال ۲۰۲۲، پایتخت چین به عنوان مرکز بین المللی فناوری دفتر کل توزیع شده، رهبری خود را در صنعت بلاک چین تثبیت خواهد کرد. این سند تصریح می کند که شهر شنزن چین در زمینه نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین در حیطه های تجاری و مالی، موفقیت های قابل توجهی کسب کرده است.

منبع :کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.