مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۲:۲۲:۵۲

برزیل از تکنولوژی بلاک چین برای تولید واکسن کووید ۱۹ استفاده می کند

تاریخ: شنبه، ۲۶ سپتامبر، ۲۰۲۰

وزارت عدالت و امنیت عمومی برزیل اخیراً به بررسی ابعاد مختلف تکنولوژی بلاک چین و نقش آن در مبارزه با فسادهای ساختاری پرداخته است. این وزارتخانه در نظر دارد در راستای مقابله با آثار سوء اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا، از تکنولوژی بلاک چین برای تولید واکسن کووید ۱۹ استفاده کند.

تکنولوژی بلاک چین این اطمینان را به شهروندان می دهد که واکسن در زمان مشخص به دست آنها خواهد رسید

برزیل در نظر دارد از یک سیستم مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین به نام “شبکه جامع ملی اطلاعات سلامت” استفاده کند. مطابق این سیستم، تمامی شهروندان برزیلی بدون نگرانی بابت کشمکش های سیاسی می توانند اطمینان حاصل کنند که واکسن کرونا در زمان مشخص به دست آنها خواهد رسید.

تکنولوژی بلاک چین بازدهی سیستم های بهداشتی را افزایش می دهد

این سیستم، اطلاعات شهروندانی که دوز مشخصی از واکسن کرونا را تزریق کنند را در بستر شبکه بلاک چین قرار می دهد، بنابراین تمامی شبکه های مراقبت بهداشت و مراکز پزشکی این کشور می توانند به صورت توزیع شده از اطلاعات جامعه آماری استفاده کنند. همین موضوع می تواند کارایی و بازدهی سیستم های بهداشتی را افزایش دهد و در وقت و انرژی کادر درمان مراکز پزشکی نیز به نحو شایستی صرفه جویی کند.

تکنولوژی بلاک چین به ارتقای سطوح دموکراسی در جوامع مدنی کمک شایان توجهی می کند

سیستم های بلاک چین در مراکز پزشکی نه تنها از اطلاعات محرمانه بیماران محافظت می کنند بلکه شفافیت اداری نهادهای درمانی را نیز افزایش می دهند. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر اطلاعاتی فوق هوشمند و توزیع شده، به ارتقای سطوح دموکراسی و عدالت مدنی نیز کمک شایان توجهی می کند.

برزیل در نظر دارد از واکسن دانشگاه آکسفورد و یا واکسن احتمالی چین استفاده کند. برزیل برای خریداری واکسن از مراکز علمی، رابطه بسیار نزدیکی با چین برقرار کرده است.

منبع: کوین تلگراف.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.