مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۲:۵۸:۱۴

بزرگترین کارخانه تصفیه شکر خام جهان از تکنولوژی بلاک چین برای انجام معاملات استفاده می کند

کارخانه شکر الخلیج امارات، بزرگترین کارخانه تصفیه شکر خام جهان، اخیراً اعلام کرده است از تکنولوژی بلاک چین در پلتفرم معاملات شکر خود استفاده خواهد کرد.

معامله کنندگان شکر می توانند با در اختیار داشتن توکن های ویژه، و از طریق بستر غیر متمرکز بلاک چین و بدون نیاز به مراجع واسط، منبع شکر خود را به صورت مستقیم از کارخانه الخلیج امارات خریداری کنند. توکن های کارخانه تصفیه شکر الخلیج بین ۱ کیلوگرم تا ۱ میلیون تن را در بر می گیرد، بنابراین تمامی معامله کنندگان بازار شکر بنا به میزان مشخص شده در توکن می توانند منبع شکر خود را خریداری کنند. معامله کنندگان ۴ درصد کارمزد صرافی و ۲.۵ درصد هم حق ذخیره سالانه شکر را به کارخانه پرداخت خواهند کرد.

پلتفرم های همتا به همتا نه تنها سرعت معاملات شکر را افزایش می دهند بلکه سطوح امنیتی تبادلات مالی را نیز ارتقا خواهند داد

پلتفرم معاملاتی فروش شکر تصفیه شده کارخانه الخلیج در بستر بلاک چین، نخستین صرافی جهان در زمینه معامله شکر است. فروش شکر تصفیه شده در صرافی های سنتی مستلزم صرف وقت و انرژی زیادی است. پلتفرم های همتا به همتا نه تنها سرعت معاملات شکر را افزایش می دهند بلکه سطوح امنیتی تبادلات مالی را نیز ارتقا خواهند داد.

جمال الخریر، مدیر ارشد اجرایی کارخانه شکر الخلیج اعتقاد دارد پلتفرم معاملات شکر مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین این شرکت در راستای طرح جامع دولت امارات راه اندازی شده است. شیخ محمد بن رشید، خلیفه، مقام ارشد کشور امارات و حکمران دبی، در سال ۲۰۱۸ استراتژی و چشم انداز تکنولوژی بلاک چین امارات در سال ۲۰۲۱ را مشخص کرد.

استراتژی بلاک چین ۲۰۲۱ امارات طرح بلند پروازانه ای را مطرح می کند. مطابق این طرح، ۵۰ درصد از کل معاملات دولتی این کشور تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ در بستر شبکه های دفتر کل توزیع شده (بلاک چین) قرار خواهند گرفت.

شیخ محمد بن رشید حاکم دبی در سخنرانی خود گفت: “نهادینه سازی و اجرای طرح بلاک چین، کیفیت زندگی و سطح رضایت و شادی شهروندان اماراتی را افزایش خواهد داد. تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۰ درصد از کل معاملات دولتی دبی در بستر تکنولوژی بلاک چین صورت خواهد گرفت. تکنولوژی بلاک چین در وقت، انرژی و منابع صرفه جویی کرده و به افراد این امکان را می دهد تا معاملات تجاری خود را با بازدهی بالاتر انجام داده و این معاملات را با سبک و سیاق زندگی خود تنظیم کنند.”

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.