احیای صنعت گردشگری و حفاظت از حریم خصوصی افراد با استفاده از سیستم های احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

192
صنعت گردشگری

همه گیری ویروس کرونا، صنعت گردشگری در جهان را از نفس انداخته است. وضعیت این صنعت در آسیا اسفبار است و اروپا روزهای تاریکی را پشت سر می گذارد.

اخیراً برای احیای صنعت گردشگری نرم افزارهای های ردیاب تماس طراحی شده است. این نرم افزارهای تلفن هوشمند به کاربران درباره افرادی که اخیراً با آنها در تماس و آلوده به ویروس بوده اند، هشدار می دهد.

در این اپلیکیشن ها از روش های متعددی استفاده می شود، از جمله ذخیره اطلاعات موقعیت جغرافیایی کاربران با سامانه موقعیت یاب جهانی (GPS) و ردیابی موقعیت شهروندان از طریق تکنولوژی بلوتوث.

همین موضوع باعث شده است نگرانی های زیادی بابت نقض قوانین مرتبط با حریم خصوصی کاربران در بین محافل حقوق بشر ایجاد شود.

صنعت گردشگری

تکنولوژی بلاک چین از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند

بسیاری از متخصصان باور دارند تکنولوژی بلاک چین با ایجاد زیرساخت های امنیت سایبری فوق هوشمند می تواند از حریم خصوصی کاربران پاسداری کند.

نتایج پژوهش های آماری نشان می دهد بیش از ۸۷ درصد کاربران شبکه های مجازی اعتقاد دارند “حریم خصوصی” بخشی از حقوق بشر در سطوح کلان بین المللی است.

اپلیکیشن های ردیاب تماس مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین نه تنها خطر ابتلا به بیماری کرونا را به کاربران هشدار می دهد، بلکه از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه آنها نیز به دقت پاسداری می کند.

یکی دیگر از نوآوری های جهان تکنولوژی بلاک چین در راستای مقابله با آثار سوءِ همه گیری ویروس کرونا ابداع “گذرنامه کووید” است.

بیشتر بخوانید:

صدور گواهینامه سلامت مبتنی بر بلاک چین

مطابق این گذرنامه افرادی که می خواهند از امکانات رفاهی نظیر هتل ها، هواپیماهای مسافرتی، و فروشگاه های زنجیره ای استفاده کنند ابتدا باید در مکان های معتبر پزشکی آزمایش تشخیص کرونا بدهند.

سپس در صورتی که نتیجه آزمایش آنها منفی اعلام شد، نهادهای پزشکی با هم افزایی شرکت های تکنولوژی اقدام به صدور “گواهینامه سلامت” برای این افراد می کنند.

سپس در صورتی که نتیجه آزمایش آنها منفی اعلام شد، نهادهای پزشکی با هم افزایی شرکت های تکنولوژی اقدام به صدور “گواهینامه سلامت” برای این افراد می کنند.

نتیجه آزمایش پزشکی سپس به صورت یک رمزینه پاسخ سریع (QR) در اختیار افراد واجد شرایط قرار می گیرد. این افراد می توانند از اطلاعات خود به صورت هوشمند برای احراز هویت در مکان های رفاهی استفاده کنند.

تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک سپر امنیت سایبری فوق هوشمند اجازه نمی دهد تا اطلاعات محرمانه کاربران در اختیار مراجع ثالث قرار بگیرد.

برای صدور گواهینامه سلامت، کاربران باید با کارت ملی خود به همراه گواهینامه عدم سوء پیشینه به مراجع معتبر پزشکی مراجعه کنند.

اطلاعات ذخیره شده در بستر بلاک چین به هیچ عنوان قابل تغییر و تحریف نیست. این اطلاعات به صورت هوشمند رمزگذاری شده و در گوشی هوشمند کاربران و یا فضاهای ذخیره ابری نگهداری می شود.

تکنولوژی بلاک چین این اطمینان را به کاربران می دهد که اطلاعات هویتی آنها همواره در یک بستر ایمن ذخیره می شود و هیچ مرجع دولتی امکان دسترسی به این اطلاعات را نخواهد داشت.

ارائه گواهینامه سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین می تواند تا زمان انتشار گسترده واکسن کرونا، سیستم ورشکسته صنعت گردشگری را تا میزان قابل توجهی احیا کند.

بیشتر بخوانید:

احراز هویت دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در عصر پسا کرونا

اخیراً یک شرکت بلاک چین کره جنوبی نیز سیستم منحصر بفرد مدیریت گردشگر خود را راه اندازی کرده است.

مطابق این سیستم، اطلاعات پزشکی و هویتی گردشگران به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین ذخیره می شود.

گردشگران با همراه داشتن اطلاعات پزشکی خود می توانند بدون محدودیت جغرافیایی از مکان های تفریحی و مراکز گردشگری دیدن کنند.

صنعت گردشگری

دولت ها می توانند فرایند نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین را تسریع کنند

باید در نظر داشته باشیم که سیستم قضایی و حقوقی یک کشور نقش بسزایی در ایجاد فرهنگ عمومی استفاده از تکنولوژی های نوین ایفا می کند.

دولت ها با اتخاذ موازین راهبردی و سیاست گذاری های صحیح می توانند ضمن صیانت از حریم خصوصی شهروندان، موانع قضایی را از پیش روی نهادهای تکنولوژی بردارند.

همه گیری ویروس کرونا باعث شده است حریم خصوصی شهروندان در سراسر جهان با خطرات جدی روبرو شود.

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد زیرساخت های امنیتی مناسب می تواند تمامی نگرانی های موجود در این زمینه را برطرف کند.

فرایند قانون گذاری و سازوکارهای قضایی در سیستم های حقوقی بین الملل همواره زمانبر و طاقت فرسا بوده است.

بنابراین دولت ها باید با اتخاذ مواضع منعطف این امکان را برای نهادهای تکنولوژی فراهم کنند تا راهکارهای نوین را در اختیار شهروندان قرار دهند.

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس پاسدار حریم خصوصی شهروندان در صنعت بلاک چین و بازار رمزارزها

پلتفرم کونوس به عنوان یک شبکه غیر متمرکز مالی در سال ۲۰۱۷ در کشور سوئیس فعالیت خود را در صنعت بلاک چین و شبکه های رمزارز  آغاز کرد.

این شرکت بزرگ بین المللی به دلیل برخورداری از پشتوانه مالی قدرتمند و تیم خبره در مسائل حقوق جزای بین الملل توانسته است در سالیان اخیر طیف گسترده ای از سرمایه گذاران را از سراسر جهان به سمت درگاه های مالی خود جذب کند.

بیشتر بخوانید:

کونوس پلتفرم – پاسخگوی تمام نیازهای مالی آنلاین شما

امنیت مالی سرمایه گذاران خط قرمز پلتفرم کونوس است. در همین راستا مقامات ارشد مدیریتی کونوس از پیشرفته ترین تکنولوژی های امنیت سایبری جهان برای ایجاد یک سپر محافظتی در بستر درگاه های مبادلات مالی خود استفاده می کنند.

تکنولوژی کیف پول چند امضایی کونوس اسکرو و تکنولوژی انحصاری احراز هویت بیومتریک از جمله سازوکارهای امنیتی شرکت کونوس محسوب می شوند.

تکنولوژی کیف پول چند امضایی پلتفرم کونوس این اطمینان را به طرفین معامله می دهد که دارایی های رمزارز آنها در محیطی امن معامله می شود.

مطابق این تکنولوژی، مرجع رسمی قضایی پلتفرم کونوس به عنوان یک مرجع بی طرف به فرایند معامله نظارت می کند.

در این نوع تکنولوژی طرفین معامله و مرجع قضایی منصوب از جانب پلتفرم کونوس هر یک کلید مخصوص به خود را در اختیار دارند.

بنابراین طرفین معامله می توانند اطمینان حاصل کنند که معامله تنها در صورت توافق کامل آنها صورت می پذیرد.

دیگر تکنولوژی امنیتی که توسط پلتفرم کونوس مورد استفاده قرار می گیرد، تکنولوژی احراز هویت بیومتریک است.

در این نوع تکنولوژی، تنها کاربرانی می توانند در فضای شبکه کونوس فعالیت مالی داشته باشند، که پیش از این هویت بیومتریک آنها توسط نهادهای نظارتی کونوس مورد تایید قرار گرفته باشد.

پلتفرم کونوس تنها پلتفرم جامع رمزارز است که سکه های انحصاری آن توسط بانک های معتبر جهانی قابل پذیرش و تبادل است.

پلتفرم کونوس تنها در مدت کوتاهی پس از آغاز به کار در صنعت رمزارزها توانسته است در میان بهترین شبکه های بلاک چین جهان قرار بگیرد.

طبق داده های آماری وب سایت معتبر کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) دو سکه رمزارز کونوس در بین ۱۰۰ سکه برتر جهان قرار دارند. متخصصان مالی اعتقاد دارند در آینده پلتفرم کونوس در بین ۱۰ شبکه برتر بلاک چین جهان قرار بگیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی