مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۲:۲۷:۰۲

تاثیر تکنولوژی بلاک چین در اقتصاد کلان بریتانیا

تکنولوژی بلاک چین به صورت گسترده در بخش های مختلف اقتصاد بریتانیا نظیر بهداشت و درمان، آژانس های دولتی، شرکت های تولیدی و دیگر نهادهای بانکداری این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. طبق آمارهای پژوهشی، تا پایان دهه پیش رو تکنولولژی بلاک چین بیش از ۵۷ بیلیون یورو به تولید ناخالص داخلی بریتانیا اضافه خواهد کرد.

صنعت هوایی بریتانیا در حال بررسی چگونگی کاربرد بلاک چین برای بهبود عملکرد سیستم های فنی محموله های تجاری است

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده که زیربنای فنی صدور ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد، نقش بسزایی در رشد اقتصادی کشور بریتانیا در یک دهه پیش رو خواهد داشت. به عنوان مثال صنعت هوایی بریتانیا در حال بررسی چگونگی کاربرد بلاک چین برای بهبود عملکرد سیستم های فنی محموله های تجاری است. طبق برآوردهای آماری تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک سیستم ردگیری هوشمند محوله های تجاری، توانسته بیش از ۳۰۰ میلیون یورو در هزینه های جاری صنعت هوایی بریتانیا صرفه جویی کند.

کاربرد تکنولوژی بلاک چین در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری در بریتانیا

دیگر زمینه ای که تکنولوژی بلاک چین توانسته تحولات بی مانندی را در آن ایجاد کند، صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری است. در اقتصاد بریتانیا چرخه تامین کالاها مستلزم فرایندهای اداری پیچیده و زمانبری است. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر غیر متمرکز همتا به همتا، نه تنها روند اثبات هویت کالاهای تجاری در فرایندهای ترخیص کالا را ساده سازی کرده، بلکه در وقت و انرژی نیروی کار شبکه های خدماتی نیز صرفه جویی کلانی کرده است.

تکنولوژی بلاک چین شفافیت و بازدهی فرایندهای تجاری را افزایش می دهد

تکنولوژی بلاک چین می تواند در احیاسازی دوباره نظام اقتصادی جهان در فردای پس از پایان همه گیری ویروس کرونا نقش بسزایی داشته باشد. بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند تکنولوژی بلاک چین می تواند به نهادها و سازمان های تجاری بریتانیا کمک کند تا فعالیت های خود را دوباره از سر بگیرند. تکنولوژی بلاک چین همچنین می تواند با ایجاد یک بستر غیر متمرکز، شفافیت و بازدهی فرایندهای تجاری را افزایش دهد.

تا پایان سال ۲۰۳۰، تکنولوژی بلاک چین بیش از ۱۹ بیلیون یورو ارزش افزوده به نهادهای خدمات پرداخت مالی بریتانیا اضافه خواهد کرد

نهادهای پژوهشی تخمین می زنند تا یک دهه آینده تکنولوژی بلاک چین تغییرات بنیادین و گسترده ای در سیستم پرداخت های مالی بریتانیا ایجاد کند. برآورد می شود تا پایان سال ۲۰۳۰، تکنولوژی بلاک چین بتواند بیش از ۱۹ بیلیون یورو ارزش افزوده به نهادهای خدمات پرداخت مالی بریتانیا اضافه کند.

تا پایان سال ۲۰۳۰، تکنولوژی بلاک چین بیش از ۲۲ بیلیون یورو ارزش افزوده به شبکه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بریتانیا اضافه خواهد کرد

به دلیل نوآوری های تکنولوژی بلاک چین در زمینه مدیریت اعتبارات و هویت، برآورد می شود تا پایان سال ۲۰۳۰ این تکنولوژی نوظهور بیش از ۲۲ بیلیون یورو ارزش افزوده به شبکه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بریتانیا اضافه کند. متخصصان امور مالی غیر متمرکز اعتقاد دارند مدیریت نهادهای تجاری که در زمینه توسعه تکنولوژی بلاک چین فعالیت می کنند باید به مدیران ارشد کارآزموده در صنعت بلاک چین سپرده شود. مدیران ارشد می توانند با بهره گیری حداکثری از فرصت های استراتژیک و ایجاد همکاری های گسترده بین سطوح صنایع تجاری، زمینه را برای توسعه و نهادینه سازی روزافزون تکنولوژی بلاک چین فراهم کنند.

منبع: computerweekly.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.