باشگاه فوتبال ترابزون اسپور ترکیه توکن هواداری خود را در بستر بلاک چین صادر خواهد کرد

347
توکن باشگاه فوتبال ترابزون اسپور ترکیه

باشگاه فوتبال ترابزون اسپور ترکیه قرار است توکن هواداری خود را به زودی صادر کند. این باشگاه از سیستم رای دهی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و اپلیکیشن پاداش استفاده خواهد کرد.

هواداران باشگاه ترابزون اسپور می توانند با در اختیار داشتن توکن های تیم محبوب خود در انتخابات سران باشگاه شرکت کرده و پاداش های ویژه ای را نیز دریافت کنند. پاداش ها شامل بلیت جایگاه ویژه برای مسابقات فوتبال و ملاقات با ستاره های تیم می شود.

سیستم بلاک چین این امکان را برای هواداران ایجاد می کند تا از طریق رقابت با یکدیگر در نظام رتبه بندی هواداران نیز قرار بگیرند.

ترابزون اسپور با ۶ قهرمانی و ۸ نایب قهرمانی، یکی از باشگاه های پرافتخار سوپر لیگ ترکیه محسوب می شود. این باشگاه چهارمین تیم پرهوادار کشور ترکیه است.

بلاک چین در فوتبال

تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها می تواند سودآوری فوتبال را چندین برابر کند

تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها از طریق ایجاد درگاه های مالی و جذب سرمایه از پایگاه های اجتماعی می توانند سودآوری صنعت فوتبال را افزایش دهند. باشگاه های فوتبال می توانند با ایجاد رمزارزهای ویژه هواداری یک بازار رقابتی را به موازات دیگر بازارهای چرخه سرمایه ایجاد کنند.

مثلاً یک باشگاه فوتبال پر طرفدار می تواند رمزارز ویژه خود را طراحی و در بستر صرافی رمزارز مخصوص خود باشگاه در اختیار هواداران قرار دهد و به مرور زمان برای جذب هوادار و ایجاد پایگاه اجتماعی قدرتمند، پاداش های ویژه ای را نیز برای هواداران در نظر بگیرد.

همین موضوع باعث می شود هواداران برای حمایت از باشگاه محبوب خود، توکن های باشگاه را خریداری کنند. باشگاه نیز می تواند از محل درآمدهای حاصل از فروش رمزارزهای ویژه خود، زیرساخت های رفاهی برای هواداران ایجاد کند و یا با خرید بازیکن های با کیفیت، در لیگ داخلی و یا سطوح مسابقات بین المللی موفقیت های بزرگی بدست آورد.

توکن در باشگاه های ایرانی

باشگاه های ایرانی می توانند برای هواداران خود توکن های ویژه صادر کنند

باشگاه های پرطرفدار ایران می توانند با نهادینه سازی سازوکارهای بلاک چین و درگاه های مالی غیر متمرکز، برای هواداران خود توکن های ویژه صادر کنند. از ویژگی های کاربردی توکن های هواداری قابلیت آنها برای معامله در بازارهای ثانویه است، بنابراین باشگاه های فوتبال نه تنها می توانند پایگاه اجتماعی خود را در میان هواداران خود مستحکم کنند بلکه از طریق فروش توکن های ویژه هواداری درآمدزایی نیز داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی