مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۲:۰۹:۰۸

تکنولوژی بلاک چین انقلاب گسترده ای را در حوزه فناوری های نوین ایجاد کرده است

دن و الکس تپسکات، دو تن از مقامات برجسته جهان در حوزه فناوری های نوین در مصاحبه اخیر خود عنوان کرده اند که تکنولوژی بلاک چین با ایجاد انقلاب گسترده در زمینه فناوری های نوین، در آینده نزدیک مناسبات اقتصادی و اجتماعی را در سطوح کلان جوامع مدنی دستخوش تغییرات گسترده ای خواهد کرد.

تکنولوژی بلاک چین به عنوان یک فناوری بنیادین، نقش بسزایی در انحلال طرز نگرش سنتی نسبت به موازین اقتصادی و مالی ایفا خواهد کرد

دن و الکس تپسکات اعتقاد دارند در دو دهه آینده تکنولوژی بلاک چین به عنوان یک فناوری بنیادین، نقش بسزایی در انحلال طرز نگرش سنتی نسبت به موازین اقتصادی و مالی ایفا خواهد کرد. با این اوصاف آنها باور دارند مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا صنایع چندین تریلیون دلاری مانند نهادهای چرخه تامین کالاهای تجاری و یا حوزه معاملات سنتی پذیرای نوآوری ها و امکانات نوین تکنولوژی بلاک چین شوند.

رمزارزهای پایدار نقش بسزایی در پرداخت های بین المللی و انجام معاملات فرامرزی ایفا می کنند

الکس تپسکات در مصاحبه خود گفت تکنولوژی بلاک چین هم اکنون به صورت گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. تپسکات به رمزارزهای پایدار (استیبل کوین ها) اشاره کرد و گفت هم اکنون رمزارزهای پایدار نقش بسزایی در پرداخت های بین المللی و انجام معاملات فرامرزی ایفا می کنند.

صرافی های غیر متمرکز رمزارز به دلیل اینکه خارج از حیطه اثر گذاری مراجع ثالث عمل می کنند در سالیان اخیر به شدت مورد توجه شهروندان قرار گرفته است

الکس تپسکات در ادامه صحبت های خود به صرافی های غیر متمرکز معاملات رمزارز نیز اشاره کرد و گفت درگاه های غیر متمرکز معاملات رمزارز در ماه های اخیر با استقبال گسترده شهروندان در سرتاسر جهان مواجه شده اند. تپسکات اعتقاد دارد دارایی های سنتی به زودی به سمت صرافی های غیر متمرکز تمایل پیدا خواهند کرد. صرافی های غیر متمرکز رمزارز به دلیل اینکه خارج از حیطه اثر گذاری مراجع ثالث عمل می کنند در سالیان اخیر به شدت مورد توجه شهروندان قرار گرفته است.

جمع آوری نقدینگی سرگردان در بازارهای تجاری از طریق عرضه ابتدایی سکه های رمزارز یکی از بزرگترین دستاوردهای تکنولوژی بلاک چین در عصر مدرن محسوب می شود.

تپسکات در سخنان خود به عرضه ابتدایی سکه های رمزارز اشاره کرد و گفت اگرچه در سال های اخیر عرضه ابتدایی سکه های رمزارز گاهی با کلاهبرداری ها و تکدّی گری های مجازی گره خورده است اما نباید فراموش کنیم که جمع آوری نقدینگی سرگردان در بازارهای تجاری از طریق ارائه سکه های رمزارز یکی از بزرگترین دستاوردهای تکنولوژی بلاک چین در عصر مدرن محسوب می شود.

اگر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به دنبال مرجعیت قانونی و مشروعیت مدنی هستند باید بتوانند از حریم خصوصی شهروندان در سطوح کلان اقتصادی محافظت کنند.

تپسکات در آخر به بانک های مرکزی اشاره کرد و گفت اگر نهادهای متمرکز دولتی، به ویژه بانک ها و مراکز مالی به دنبال حفظ جایگاه خود در نظام اقتصادی آینده جهان هستند باید پذیرای تکنولوژی بلاک چین و فناوری های نوین عصر جدید باشند. تپسکات در ادامه گفت اگر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به دنبال مرجعیت قانونی و مشروعیت مدنی هستند باید بتوانند از حریم خصوصی شهروندان در سطوح کلان اقتصادی محافظت کنند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.