تکنولوژی بلاک چین در توسعه نیروگاه های تولید انرژی تجدید پذیر در آلمان نقش بسزایی دارد

10

کشور آلمان در صدد است با کاهش استفاده از منابع انرژی حاصل از سوخت های فسیلی و پایگاه های تولید انرژی هسته ای، نیروگاه های تولید انرژی تجدید پذیر خود را توسعه دهد. آلمان تا سال ۲۰۲۲ تمام پایگاه های تولید برق مبتنی بر انرژی هسته ای خود را از رده خارج خواهد کرد. تا سال ۲۰۳۸ نیز تمام پایگاه های تولید انرژی از طریق سوخت های فسیلی در آلمان به صورت کامل از چرخه صنعت انرژی این کشور خارج خواهند شد.

همین موضوع باعث شده است نیروگاه های تولید انرژی تجدید پذیر با استقبال گسترده شرکت های بزرگ فناوری این کشور روبرو شود. اما تکنولوژی بلاک چین در این میان چه نقشی را بر عهده خواهد داشت؟ فناوری دفتر کل توزیع شده که زیربنای تکنولوژی بلاک چین را تشکیل می دهد به تدریج در حال نهادینه سازی شدن در نیروگاه های تولید انرژی تجدید پذیر در کشور آلمان قرار دارد.

تکنولوژی بلاک چین الگوی جدیدی را در حوزه انرژی ایجاد خواهد کرد

شرکت های تولید انرژی فناوری سبز در کشور آلمان با استفاده از تکنولوژی بلاک چین در حال ایجاد و نهادینه سازی الگویی جدیدی در چرخه تولید انرژی هستند. زیرساخت های مرکزی تولید انرژی در کشور آلمان به دلیل نواقص فنی و شکاف های ساختاری نمی توانند چندان پاسخگوی نیروگاه های تولید انرژی تجدید پذیر باشند. بنابراین این کشور برای ارتقای سطوح عملکرد نیروگاه های تولید انرژی خود باید از تکنولوژی های نوظهور عصر حاضر استفاده کند.

تکنولوژی بلاک چین وابستگی شبکه های تولید انرژی به پایگاه های مرکزی را از بین می برد

در عصر کنونی حرکت به سوی نهادینه سازی پایگاه های غیر متمرکز تولید انرژی ضروری است. برای ایجاد نیروگاه های غیر متمرکز تولید انرژی های تجدید پذیر، تکنولوژی بلاک چین می تواند بسیار کارآمد باشد. تکنولوژی بلاک چین می تواند با ایجاد نیروگاه های مستقل تولید انرژی تجدید پذیر در مناطق مختلف، وابستگی شبکه های تولید انرژی به پایگاه های مرکزی را از بین ببرد.

با رشد جمعیت و افزایش روزافزون مصرف منابع انرژی، استفاده از فناوری های نوین برای مواجه با چالش های جدید ضرورت دوچندانی پیدا کرده است. مردم باید بتوانند با سهولت و بدون دشواری های محیطی به منابع انرژی دسترسی داشته باشند و این مورد تنها با ایجاد پایگاه های غیر متمرکز تولید انرژی امکان پذیر خواهد بود.

نگرش آلمان نسبت به تکنولوژی بلاک چین

آلمان همواره نگرش مثبتی نسبت به تکنولوژی بلاک چین داشته است. در حال حاضر بسیاری از صنایع بزرگ تجاری در کشور آلمان از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند. در سال ۲۰۱۹، دولت مرکزی آلمان طرح ملی بلاک چین خود را تدوین کرد. همین موضوع انگیزه دوچندانی به شرکت های بزرگ فناوری داده است تا از امکانات  تکنولوژی دفتر کل توزیع شده به صورت گسترده در زیرساخت های فنی خود استفاده کنند.

دولت آلمان در سال های گذشته نسبت به ابعاد پژوهشی تکنولوژی بلاک چین و صنعت امور مالی غیر متمرکز نیز علاقه زیادی نشان داده و در این زمینه طرح های تحقیقاتی متنوعی را ارائه کرده است.

نیروگاه تولید انرژی تجدید پذیر مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در کشور آلمان

صنعت انرژی در کشور آلمان در دوره گذار به سمت ایجاد نیروگاه های غیر متمرکز تولید انرژی قرار دارد. پس از انتشار طرح ملی بلاک چین توسط دولت آلمان، بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری در این کشور آمادگی خود را برای ورود به صنعت تولید انرژی اعلام کردند. در حال حاضر بسیاری از این شرکت ها با استفاده از راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، خدمات نوینی را در ارتباط با معاملات حوزه انرژی به مصرف کنندگان و شهروندان آلمانی ارائه می کنند.

شرکت های بزرگ فناوری در آلمان با استفاده از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده و تکنولوژی اینترنت اشیا در منابع تولید انرژی تجدید پذیر مانند توربین های بادی، پنل های خورشیدی و پمپ های گرمایی در صدد هستند صنعت انرژی را در این کشور متحول کنند.

منبع: snapperbuzz.com

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی