مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۲:۲۷:۲۸

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را متحول خواهد کرد

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده که زیربنای تکنولوژی بلاک چین محسوب می شود می تواند با ارتقای سیستم های امنیتی و ایجاد سامانه های هوشمند ردگیری محصولات تولیدی، صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را متحول کند.

 با نهادینه سازی تکنولوژی دفتر کل توزیع شده در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری، شبکه ها و زنجیره های تقاضا به صورت هوشمند و بدون نیاز به دخالت مراجع ثالث تامین و پشتیبانی می شوند.

دومنیک شاینر، بنیانگذار آیوتا اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین با ایجاد زنجیره های تقاضا، صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را متحول کرده است. به گفته شاینر، با نهادینه سازی تکنولوژی دفتر کل توزیع شده در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری، شبکه ها و زنجیره های تقاضا به صورت هوشمند و بدون نیاز به دخالت مراجع ثالث تامین و پشتیبانی می شوند.

ایجاد سامانه های هوشمند اطلاعاتی در بستر بلاک چین نه تنها بازدهی چرخه تامین کالاهای اساسی را ارتقا داده، بلکه امنیت مالی شرکت های تولید کننده محصولات تجاری را نیز به طرز قابل توجهی افزایش داده است.

با ایجاد پایگاه های اطلاعاتی هوشمند، زنجیره های تقاضا بدون تعلل و تاخیر، و در کمترین زمان ممکن تامین و پشتیبانی می شوند. تکنولوژی بلاک چین با از میان برداشتن روش های سنتی احراز هویت کالاهای تجاری و حذف بوروکراسی طاقت فرسای اداری، سرعت و پیوستگی ارائه خدمات در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را افزایش داده است.

تکنولوژی بلاک چین بازدهی مدیریت چرخه تامین کالاهای تجاری را ارتقا خواهد داد

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد مراکز داده غیر متمرکز، بازدهی مدیریت چرخه تامین کالاهای تجاری از مرحله ذخیره سازی تا فرایندهای صادرات کالاهای اساسی را ارتقا خواهد داد. تکنولوژی دفتر کل توزیع شده به بازیگران بزرگ صحنه اقتصاد جهانی کمک می کند تا به جای اینکه منتظر چگونگی واکنش یک بازار اقتصادی نسبت به یک محصول تجاری باشند، با سرعت بسیار بالا و به صورت ایده آل رفتار مصرف کنندگان را مورد ارزیابی قرار دهند.

تکنولوژی بلاک چین همچنین می تواند برای حفظ محیط زیست نیز حائز اهمیت باشد. تکنولوژی بلاک چین می تواند با پیگیری موثر خطرات زیست محیطی مانند انتشار افسارگسیخته گاز دی اکسید کربن، نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و توسعه پایدار منابع طبیعی ایفا کند.

منبع: blockchain.news

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۷۴۶.۳۵
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۷.۷۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۰.۵۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۴۹۸.۴۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.