جنگ سرد تکنولوژی بین ایالات متحده آمریکا و چین؛ چرا چین در این جنگ از آمریکا پیشی گرفته است؟

219

کریس لارسن، مدیر ارشد اجرایی شرکت ریپل معتقد است چین در جنگ سرد تکنولوژی از آمریکا پیشی گرفته است. او ضمن انتقاد صریح از قانونگذاران آمریکایی گفت مراجع قضایی ایالات متحده با تدوین و تصویب لوایح قانونی عملاً عرصه جنگ سرد تکنولوژی را به چین واگذار کرده اند.

قوانین سفت و سخت مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با فعالیت شرکت های رمزارز باعث شده است کریس لارسن متقاعد شود شرکت خود را به یک سیستم حقوقی و قضایی خارج از خاک ایالات متحده آمریکا منتقل کند.

چین با ایجاد شفافیت قضایی در سیستم های حقوقی، زمینه را برای شکوفایی و توسعه تکنولوژی بلاک چین فراهم کرده است

لارسن با انتقاد صریح از مقامات ارشد قضایی آمریکا گفت ایالات متحده در حال واگذاری جنگ سرد تکنولوژی به چین قرار دارد. او به سیستم تجاری چین اشاره کرد و گفت دولت مرکزی این کشور با ایجاد شفافیت قضایی در سیستم های حقوقی، اختصاص منابع گسترده به شرکت های فناوری، ایجاد زیرساخت های فنی و ارائه مشوق های اقتصادی به نهادهای نوپای فناوری عملاً زمینه را برای شکوفایی تکنولوژی های نوظهور مانند بلاک چین، کلان داده ها و هوش مصنوعی فراهم کرده است.

تکنولوژی بلاک چین در راس هرم قدرت قرار دارد

لارسن معتقد است چین به این باور رسیده که سیستم مالی نسل آینده با تغییرات و تحولات گسترده ای روبرو می شود و تکنولوژی بلاک چین در راس هرم قدرت این تغییرات قرار دارد. نظام سنتی بانکداری و سیستم های پولی که ریشه در تاریخ سده های گذشته دارند به تدریج از دایره اثرگذاری در سطوح کلان بین المللی خارج خواهند شد.

ارز دیجیتال یوان به چین این فرصت را می دهد تا ارز ملی خود را تا سطوح کلان بین المللی توسعه دهد

مدیر عامل ریپل به شکست ایالات متحده در ارائه طرح عملیاتی صدور دلار دیجیتال اشاره کرد و گفت چین با صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود در این عرصه از آمریکا پیشی گرفته است. لارسن تاکید کرد صدور ارز دیجیتال یوان به چین این فرصت را می دهد تا ارز ملی خود را تا سطوح کلان بین المللی توسعه دهد. کریس لارسن به ایدئولوژی صدور ارز دیجیتال یوان نیز اشاره کرد و گفت حزب کمونیست چین در صدد است با ایجاد یک نظام مالی غیر متمرکز، انحصار دلار در بازارهای بین المللی را با چالش روبرو کند.

دولت چین در قبال نهادینه سازی ارزهای دیجیتال موضع ملایم تری نسبت به دولت آمریکا دارد

مدیر ارشد اجرایی بانک مرکزی چین هفته گذشته اعلام کرد تراز معاملات صورت گرفته از طریق ارز دیجیتال یوان به ۱۶۲ میلیون دلار رسیده است. لارسن گفت دولت چین در قبال نهادینه سازی ارزهای دیجیتال موضع ملایم تری نسبت به دولت آمریکا دارد. مدیر ارشد اجرایی شرکت ریپل ضمن انتقاد از سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا گفت این سازمان باید به این درک کامل رسیده باشد که تکنولوژی بلاک چین میدان نبرد جدیدی را در فضای رقابتی جهان معاصر ایجاد کرده است. سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا با تصویب برخی لوایح حقوقی، علیه بسیاری از شرکت های بلاک چین و طرح های صدور اولیه سکه های رمزارز، کیفرخواست قضایی صادر کرده است.

لارسن در آخر نسبت به تسلط چین در عرصه استخراج رمزارزها هشدار داد و گفت در حال حاضر قدرت هش استخراج رمزارز در انحصار چین قرار دارد. او همچنین به سیاست ایدئولوژیک چین اشاره کرد و گفت حزب کمونیست این کشور در صدد است با ایجاد انحصار در صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین، معادلات بین المللی را دستخوش تغییرات و تحولات گسترده ای کند. این تغییرات می تواند آزادی جوامع مدنی را با خطر جدی مواجه سازد.

منبع: کوین تلگراف.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی