یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

خیز بلند فناوری بلاک چین برای تصاحب بازارهای مالی

استرالیا قصد دارد جزو اولین کشورهایی باشد که بازار پرسود و آینده دار فناوری بلاک چین را گسترش داده و رکود اقتصادی حاصل از بیماری کرونا را با سرمایه گذاری در این بازارهای نوین جبران کند.

طبق پیش بینی ها صنعت بلاک چین در استرالیا تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۳تریلیون دلار خواهد رسید.

گزارش دولت استرالیا درباره آینده فناوری های مالی و اقتصادی نشان می دهد تکنولوژی بلاک چین در آینده این کشور نقش بسزایی خواهد داشت. دولت استرالیا پیش بینی می کند طی یک دهه آینده تمامی شرکت های فناوری و تجاری از راهکارهای غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهند کرد.

این گزارش توسط مجلس سنای دولت استرالیا طراحی شده است. همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است اقتصاد استرالیا با رکود کم سابقه ای مواجه شود. طبق گزارش های منتشر شده از مرکز پژوهش های آماری، اقتصاد استرالیا در ماه های منتهی به سپتامبر سال جاری بیش از یک چهارم منقبض شده است.

افزایش فرصت های شغلی مرتبط با صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در استرالیا

در این گزارش عنوان شده است دولت استرالیا تلاش می کند نقشه راه تکنولوژی بلاک چین را در این کشور ترسیم کند. سناتور اندرو براگ، رئیس مجلس سنای دولت استرالیا در مصاحبه اخیر خود گفت گزارش این نهاد دولتی می تواند به افزایش فرصت های شغلی در زمینه تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها منتهی شود.

این گزارش پیش بینی می کند طی بازه زمانی ۵ سال آینده صنعت بلاک چین سالانه ۱۷۵ بیلیون دلار رشد خواهد کرد و ارزش کل بازار سرمایه بلاک چین در این کشور تا سال ۲۰۳۰ به بیش از سه تریلیون دلار خواهد رسید.

بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند تکنولوژی بلاک چین در سال های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. گزارش دولت استرالیا اعلام می کند تا ۱۰ سل آینده تمام شرکت های فناوری از تکنولوژی بلاک چین و دفتر کل توزیع شده استفاده خواهند کرد.

قوانین مالیاتی در کشور استرالیا از نو طراحی خواهند شد

دولت استرالیا در نظر دارد قوانین مالیاتی و چارچوب های نظارتی مرتبط با توزیع اولیه سکه های رمز ارز را از نو طراحی کند و از طریق اضافه کردن برخی متمم های قانونی، محیط را برای توسعه بلاک چین و صنعت رمزارزها فراهم کند.

به گفته مقامات ارشد استرالیا این کشور تنها ۲۶ میلیون دلار از طریق عرضه اولیه سکه رمزارز جذب کرده است که این میزان کمتر از یک درصد میزان کل درآمد حاصل از عرضه اولیه سکه های رمزارز در سطح بین المللی است. نمایندگان مجلس سنای استرالیا امیدوار هستند با اضافه کردن برخی متمم های قانونی در متن قانون اساسی و ترمیم نظام مالیاتی این کشور، میزان اشتغال زایی در حیطه صنعت بلاک چین رشد چشمگیری در آینده داشته باشد.

گزارش دولت استرالیا به بررسی نقش تکنولوژی بلاک چین در صنعت کشاورزی این کشور نیز می پردازد. به گفته فدراسیون کشاورزان ملی استرالیا، ارزش کل سرمایه صنعت کشاورزی و دامداری در این کشور تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۱۰۰ بیلیون دلار خواهد رسید.

منبع: سایت کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.