خیز بلند فناوری بلاک چین برای تصاحب بازارهای مالی

53

استرالیا قصد دارد جزو اولین کشورهایی باشد که بازار پرسود و آینده دار فناوری بلاک چین را گسترش داده و رکود اقتصادی حاصل از بیماری کرونا را با سرمایه گذاری در این بازارهای نوین جبران کند.

طبق پیش بینی ها صنعت بلاک چین در استرالیا تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۳تریلیون دلار خواهد رسید.

گزارش دولت استرالیا درباره آینده فناوری های مالی و اقتصادی نشان می دهد تکنولوژی بلاک چین در آینده این کشور نقش بسزایی خواهد داشت. دولت استرالیا پیش بینی می کند طی یک دهه آینده تمامی شرکت های فناوری و تجاری از راهکارهای غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهند کرد.

این گزارش توسط مجلس سنای دولت استرالیا طراحی شده است. همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است اقتصاد استرالیا با رکود کم سابقه ای مواجه شود. طبق گزارش های منتشر شده از مرکز پژوهش های آماری، اقتصاد استرالیا در ماه های منتهی به سپتامبر سال جاری بیش از یک چهارم منقبض شده است.

افزایش فرصت های شغلی مرتبط با صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در استرالیا

در این گزارش عنوان شده است دولت استرالیا تلاش می کند نقشه راه تکنولوژی بلاک چین را در این کشور ترسیم کند. سناتور اندرو براگ، رئیس مجلس سنای دولت استرالیا در مصاحبه اخیر خود گفت گزارش این نهاد دولتی می تواند به افزایش فرصت های شغلی در زمینه تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها منتهی شود.

این گزارش پیش بینی می کند طی بازه زمانی ۵ سال آینده صنعت بلاک چین سالانه ۱۷۵ بیلیون دلار رشد خواهد کرد و ارزش کل بازار سرمایه بلاک چین در این کشور تا سال ۲۰۳۰ به بیش از سه تریلیون دلار خواهد رسید.

بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند تکنولوژی بلاک چین در سال های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. گزارش دولت استرالیا اعلام می کند تا ۱۰ سل آینده تمام شرکت های فناوری از تکنولوژی بلاک چین و دفتر کل توزیع شده استفاده خواهند کرد.

قوانین مالیاتی در کشور استرالیا از نو طراحی خواهند شد

دولت استرالیا در نظر دارد قوانین مالیاتی و چارچوب های نظارتی مرتبط با توزیع اولیه سکه های رمز ارز را از نو طراحی کند و از طریق اضافه کردن برخی متمم های قانونی، محیط را برای توسعه بلاک چین و صنعت رمزارزها فراهم کند.

به گفته مقامات ارشد استرالیا این کشور تنها ۲۶ میلیون دلار از طریق عرضه اولیه سکه رمزارز جذب کرده است که این میزان کمتر از یک درصد میزان کل درآمد حاصل از عرضه اولیه سکه های رمزارز در سطح بین المللی است. نمایندگان مجلس سنای استرالیا امیدوار هستند با اضافه کردن برخی متمم های قانونی در متن قانون اساسی و ترمیم نظام مالیاتی این کشور، میزان اشتغال زایی در حیطه صنعت بلاک چین رشد چشمگیری در آینده داشته باشد.

گزارش دولت استرالیا به بررسی نقش تکنولوژی بلاک چین در صنعت کشاورزی این کشور نیز می پردازد. به گفته فدراسیون کشاورزان ملی استرالیا، ارزش کل سرمایه صنعت کشاورزی و دامداری در این کشور تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۱۰۰ بیلیون دلار خواهد رسید.

منبع: سایت کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی