شرکت علی بابا با سازمان بنادر چین قرارداد مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین امضا می کند

109
شرکت علی بابا با سازمان بنادر چین قرارداد مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین امضا می کند

بزرگترین سازمان بنادر چین در راستای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در صنعت بنادر با غول تجارت الکترونیک این کشور، شرکت علی بابا، قرارداد تفاهم امضا می کند.

سازمان بندرگاهی تاجران چینی (China Merchants Port)، بزرگترین سازمان بنادر چین محسوب می شود. قرار است به پیرو مفاد این قرارداد، پلتفرم مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین توسعه پیدا کند و در صنعت بنادر چین مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب فروشندگان، خریداران، بانک ها، شرکت های لجستیک، و مسئولان گمرک و مالیات می توانند معاملات صادرات و واردات را بدون تماس فیزیکی و تنها از طریق قراردادهای هوشمند انجام دهند.

هدف از این همکاری این است که چین از طریق ایجاد یک شبکه باز همکاری و بستر غیر متمرکز ذخیره داده ها، اولین بندر دریایی دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین را در سطح جهان راه اندازی کند.

نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در کسب و کارهای بندرگاهی

نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در کسب و کارهای بندرگاهی

مطابق گزارش مراکز تجاری، بنادر نقطه عطف اتصال معاملات تجاری بین المللی با چرخه صنعت لجستیک محسوب می شوند. با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در بنادر، داده ها و اطلاعات با سرعت بیشتری بین مقامات و مراجع خدمات بندری منتقل خواهد شد. چین امیدوار است با ورود تکنولوژی بلاک چین، مدل کسب و کارهای بنادر دریایی این کشور توسعه پیدا کند.

رئیس بازوی مالی شرکت علی بابا، ضمن تقدیر و تمجید از امضای تفاهم نامه بین سازمان بنادر و شرکت علی بابا اظهار داشت:

“تکنولوژی بلاک چین این ظرفیت را دارد تا مرزهای معاملات بین المللی و چرخه صنعت لجستیک را از نو ترسیم کند.”

نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در کسب و کارهای بندرگاهی

این پروژه جاه طلبانه با هدف تقویت بنیان های نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین کلید خورده است

سازمان بندرگاهی تاجران چینی (China Merchants Port) بیش از 50 بندر در 26 کشور دنیا دارد. هر یک از این بنادر نقش مهمی در تسهیل و تسریع فرآیندهای تجارت جهانی ایفا می کنند.

دولتمردان و سران سیاسی چین همواره در تلاش بوه اند با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین، شبکه تجارت جهانی خود را گسترش دهند. چین با ایجاد پلتفرم های خدمات مالی و شبکه های تجاری مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، در تلاش است به قطب تجارت الکترونیک جهان تبدیل شود.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی