سازمان جهانی یونیسف 100 هزار دلار در پروژه های بلاک چین بشردوستانه سرمایه گذاری می کند

112
سازمان جهانی یونیسف

سازمان جهانی یونیسف قرار است 100 هزار دلار در پروژه های بلاک چین بشردوستانه سرمایه گذاری کند. این هزینه به استارتاپ های کشورهای در حال توسعه و آنهایی که درگیر ویروس کرونا هستند تعلق می گیرد.

سازمان جهانی یونیسف از سال 2016 و با هدف ایجاد رفاه در کشورهای در حال توسعه، در پروژه های تکنولوژی بسیاری سرمایه گذاری کرده است.

مشاور ارشد سرمایه گذاری یونیسف اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرد یونیسف از سال 2016 در بیش از 50 استارتاپ در 35 کشور سراسر جهان سرمایه گذاری های گسترده ای انجام داده است.

سازمان جهانی یونیسف اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین می تواند در آینده نقش مهمی در سطوح گسترده صنایع جهانی ایفا کند. این سازمان سال گذشته نیز بیش از 100 هزار دلار در بیش از 6 پروژه بلاک چین سرمایه گذاری کرد.

سرمایه گذاری سازمان جهانی یونیسف در بلاک چین

بلاک چین؛ فرصتی برای گسترش پروژه های بشردوستانه

در 20 ژوئن سال جاری، سازمان یونیسف 28600 دلار در 8 شرکت تکنولوژی سرمایه گذاری کرد. بلافاصله پس از این، سازمان جهانی یونیسف اعلام کرد 100 هزار دلار به پروژه های بلاک چین و رمزارز در راستای مبارزه با همه گیری ویروس کرونا اعطا می کند.

سازمان جهانی یونیسف در نظر دارد تکنولوژی را برای همه جهانیان به ارمغان آورد و باور این سازمان جهانی بر این است که تکنولوژی می تواند زمینه را برای از بین بردن تبعیض و و تناقض های طبقاتی فراهم سازد.

مثلاً سال گذشته این سازمان جهانی سرمایه گذاری کلانی در استارتاپ هندی استات ویگ (StatWig) انجام داد.

این استارتاپ هندی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، چرخه تامین و توزیع برنج از زمان دریافت از نهادهای دولتی تا زمان رسیدن به دست افراد کم درآمد جامعه را رصد و پیگیری می کند.

مدیر ارشد اجرایی استات ویگ هند در مصاحبه اخیر خود گفت در سراسر هند افراد بسیاری هستند که در فقر زندگی می کنند و تکنولوژی دفتر کل توزیع شده می تواند زمینه را برای ایجاد تراز عدالت مدنی فراهم سازد. 

این شرکت هندی برای محصولات غذایی که قرار است به دست نیازمندان برسد، هویت دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

احراز هویت دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در عصر پسا کرونا

این هویت دیجیتال باعث می شود محصولات از زمان تحویل از مزرعه داران و سپس انبار و ذخیره سازی، به دقت مورد رصد و پیگیری مقام های ارشد اجرایی قرار گیرد.

این موضوع باعث می شود محصولات با دقت بسیار بالا به دست نیازمندان در مناطق محروم هند برسد.

پیش از این نیز این سازمان جهانی در استارتاپ مکزیکی او اس سیتی (OS City) سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت مکزیکی تلاش می کند با ایجاد یک زنجیره هویت دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، امکانات آموزشی مناسبی برای کودکان مکزیکی در مناطق محروم ایجاد کند.

سازمان جهانی یونیسف

سرمایه گذاری یونیسف در پروژه های بشردوستانه از طریق اتریوم صورت گرفته است

سازمان جهانی یونیسف برای پیشبرد اهداف بشردوستانه خود و سرمایه گذاری در شرکت ها و استارتاپ های خیریه نظیر آنچه پیش از این در مورد شرکت های هندی و مکزیکی توضیح آن رفت، از رمزارز اتریوم استفاده می کند.

شرکت های خیریه نیز می توانند به سرعت دارایی رمزارز تخصیص یافته به نهادهای خود را به پول فیات (پول رایج کشورها) تبدیل کنند.

مشاور ارشد یونیسف می گوید انتقال دارایی های دیجیتال به 8 شرکت نوپا در بیش از 20 کشور در سراسر جهان تنها 20 دقیقه طول کشیده است.

سازمان جهانی یونیسف در نظر دارد با ایجاد سازوکارهای پیشرفته دیگر، زمینه را برای گسترش طرح های بلاک چین و پروژه های رمزارز در کشورهای در حال توسعه فراهم سازد.

به دلیل وجود برخی موانع حقوقی و قضایی مرتبط با فعالیت رمزارزها در برخی از کشورهای در حال توسعه، سازمان یونیسف وجوه مالی خود را در مواردی به صورت پول فیات در اختیار نهادهای بشردوستانه قرار می دهد.

تکنولوژی متن باز که پایه و اساس شکل گیری تکنولوژی های برتر غیر متمرکز نظیر دفتر کل توزیع شده و تکنولوژی بلاک چین را تشکیل می دهد، می تواند این امکان را برای همه اقشار جوامع مدنی فراهم سازد تا در یک بستر عادلانه و برابر خواهانه از امکانات رفاهی استفاده کنند.

بلاک چین

چالش های پیشرو در زمینه سرمایه گذاری در شرکت های بلاک چین

به گفته مشاوران ارشد حقوقی و قضایی یونیسف مهم ترین چالش این سازمان جهانی پیدا کردن استارتاپ های بلاک چین در کشورهای در حال توسعه است. هم اکنون بسیاری از شرکت های نوپا، اگر نه همه آنها، در کشورهای اروپایی و آمریکا راه اندازی می شوند.

یونیسف همچنین در نظر دارد در راستای رعایت توازن جنسیتی در محیط های کاری تا پایان سال 2020، میزان 50 درصد سرمایه گذاری های خود را در شرکت هایی انجام دهد که توسط بنیانگذاران زن پایه گذاری شده اند.

همه گیری ویروس کرونا چندان در فرایند اعطای تسهیلات سازمان جهانی یونیسف به استارتاپ های فعال در کشورهای در حال توسعه خللی وارد نکرده است.

انجام بسیاری از فرآیندهای اجرایی در این سازمان پس از ویروس کرونا به صورت برخط (آنلاین) صورت می گیرد.

با در نظر گرفتن فعالیت بسیاری از سازمان های جهانی در زمینه تکنولوژی بلاک چین و حیطه رمزارزها و دارایی های غیر متمرکز، می توان امیدوار بود در آینده ای نزدیک، تکنولوژی دفتر کل توزیع شده به صورت گسترده در سراسر جهان نهادینه سازی شود.

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس؛ بستر جهانی در راستای احقاق عدالت اجتماعی

شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین می توانند با ایجاد یک محیط غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، این فرصت را برای اکثریت آحاد مردم فراهم سازند تا در یک بستر امن و مطمئن به فعالیت اقتصادی بپردازند.

پلتفرم کونوس از جمله شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که با ارائه انواع خدمات مالی و به دور از محدودیت های جغرافیایی و قضایی، در راستای احقاق این مهم قدم بر می دارد.

پلتفرم کونوس این امکان را برای کاربران خود فراهم ساخته است تا در هر نقطه از جهان و حتی با برخورداری از حداقل امکانات تکنولوژی، از مزایای شبکه های رمزارز به نحو شایسته استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

کونوس ایکس ،بانک نوین غیرمتمرکز

این پلتفرم نام آشنا در جهان رمزارزها، با ایجاد یک سپر امنیتی فوق هوشمند؛ اجازه هیچ گونه فعالیت های کلاهبرداری را در بستر شبکه های غیر متمرکز خود نمی دهد.

کاربران می توانند از طریق درگاه رسمی پلتفرم کونوس (صرافی کونوس دکس یا صرافی غیر متمرکز کونوس)، انواع رمزارزهای معتبر را حتی با پول فیات (ریال، دلار، یورو و غیره) خرید و فروش کنند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی