شرکت بریتانیایی ودافون میلیاردها دستگاه تولید انرژی را به صورت یکپارچه به یکدیگر متصل می کند

314
شرکت بریتانیایی

شرکت بریتانیایی ودافون (Vodafone) که یک شرکت فراملیتی ارتباطات از راه دور است با شرکت نوپای “شبکه انرژی” (EWT) همکاری می کند تا از طریق نهادینه سازی تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) و اینترنت اشیا (IoT)، میلیاردها دستگاه  تولید انرژی را به یکدیگر متصل کند.

با این همکاری، شبکه های تولید انرژی تجدید پذیر نظیر توربین های بادی، باتری ها و پنل های خورشیدی می توانند به صورت یکپارچه به دیگر شبکه های انرژی متصل شوند.

شرکت بریتانیایی ودافون سیستمی را طراحی می کند که این سیستم با استفاده از اپراتورهای از راه دور، دستگاه های تلفن همراه که از سیمکارت استفاده می کنند را شناسایی می کند. از طریق شناسایی شبکه تلفن های همراه، این سیستم می تواند شبکه منابع توزیع شده انرژی را ردگیری کند.

اینترنت اشیا شرکت ودافون

سیستم اینترنت اشیا شرکت بریتانیایی ودافون

این سیستم توسط اینترنت اشیا شرکت ودافون و سیستم اپراتور غیر متمرکز شرکت “شبکه انرژی” پشتیبانی می شود. رئیس اجرایی شرکت شبکه انرژی اعتقاد دارد بخش ها و نهادهای مختلف نظیر ارتباطات از راه دور و حوزه های مالی همگی در صدد هستند مسیر انتقال انرژی در شبکه هموارتر شود.

در مورد استفاده بلاک چین در صنایع بیشتر بخوانید:

بهره‌مندی از بلاک‌چین در صنایع و نمونه‌هایی از آنها

رئیس بخش اینترنت اشیا شرکت ودافون نیز اعتقاد دارد با افزایش روزافزون دستگاه های غیر متمرکز و پیشرفته نسل جدید، نیاز ارتباط امن این دستگاه ها با یکدیگر، فارغ از مختصات جغرافیایی آنها، بیش از پیش مشخص می شود. این رابطه باید به صورت ساده و با ضریب امنیتی بالایی صورت پذیرد. شبکه های ارتباطی و انرژی نیز باید در ایجاد چنین پل ارتباطی با یکدیگر همیاری و هم افزایی داشته باشند.

شرکت بریتانیایی ودافون در زمینه نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و دفتر کل توزیع شده در بخش های ارتباطی، پیشرو شرکت های جهان است. در ماه مارس این شرکت از تکنولوژی بلاک چین در چرخه تامین خود استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی