شرکت بیمه KB کره جنوبی از تکنولوژی بلاک چین برای ارسال پیام به کاربران خود استفاده می کند

174
شرکت بیمه KB کره جنوبی

شرکت بیمه KB که یکی از بزرگترین شرکت های این کشور است برای ارسال پیام به کاربران خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند. این شرکت کره ای از طریق همکاری با شرکت ارتباطات از راه دور KT Corp، سیستم ارسال پیام خود را در بستر تکنولوژی بلاک چین توسعه داده است.

این سیستم به صورت هوشمند پیام های مرتبط با پرداخت های مالی یا سررسید دوره بیمه را به کاربران شرکت بیمه ارسال می کند. هدف از نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در صنعت بیمه، کاهش هزینه های پستی و افزایش آگاهی افراد تحت پوشش بیمه نسبت به وضعیت اسناد بیمه ای خود است.

بلاک چین از ارسال پیام به افراد تحت پوشش بیمه اطمینان حاصل می کند

شرکت بیمه KB با بلاک چین از ارسال پیام به افراد تحت پوشش بیمه اطمینان حاصل می کند

سیستم ارسال پیام مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین اطمینان حاصل می کند که افراد تحت پوشش بیمه نسبت به وضعیت اسناد بیمه ای خود آگاهی کامل را بدست آورده اند.

پیش از ظهور تکنولوژی بلاک چین در عرصه خدمات بیمه، بسیاری از کاربران نسبت به وجوه پرداختی بیمه و تاریخ سررسید حق عضویت خود و اعضای خانواده شان هیچ گونه آگاهی نداشتند یا اینکه خبر رسانی ها به صورت ناقص و گاهاً با ضریب اشتباهات بسیار بالا صورت می گرفت.

تکنولوژی بلاک چین ضریب اشتباهات را کاهش داده است و اطمینان حاصل می کند که خبررسانی ها به صورت موثق و پیوسته به سمع و نظر کاربران می رسد.

مطابق این سیستم، پیام ها ابتدا در زنجیره های بلوکی ذخیره می شود و با تصویب اعتبارنامه نوع خبر، این سیستم پیام ها را به افراد تحت پوشش بیمه ارسال می کند.

کاربرانی که برای استفاده از این سیستم انتخاب شده اند می توانند از این پس خبرهای بیمه ای خود را در بستر تکنولوژی بلاک چین دریافت کنند. نیازی نیست افراد تحت پوشش بیمه برای دریافت پیام ها، اپلیکیشن های مخصوص نصب کنند.

کاربران می توانند حتی در صورت تغییر آدرس و یا شماره تلفن، این پیام ها را به صورت موثق دریافت کنند. تنها مشتریان خدمات تلفن همراه ال جی، KT و SK می توانند از این سیستم پیام رسان مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده کنند. 

گسترش مرزهای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین

گسترش مرزهای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین

کاربردهای تکنولوژی بلاک چین به صورت روزافزون در حال افزایش است و ما هر روز شاهد آن هستیم که بسیاری از صنایع از بیمه و انرژی گرفته تا صنایع هوافضا و نظامی، از ظرفیت های بیکران این تکنولوژی نوظهور استفاده میکنند.

مثلاً همین چند روز اخیر یکی از شرکت های بزرگ بلاک چین ژاپنی اعلام کرد یک اپلیکیشن تلفن همراه مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین برای رای دهی سهامداران طراحی کرده است.

اخیراً شرکت مایکروسافت نیز اعلام کرد نسخه بتا سیستم غیرمتمرکز احراز هویت خود را در بستر بلاک چین بیت کوین راه اندازی خواهد کرد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی