آینده ای روشن با ظهور تکنولوژی بلاک چین

184
آینده ای روشن با ظهور تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی همیشه مفاهیم جدید و نوآورانه ای در اختیار بشر گذاشته است. از واقعیت مجازی گرفته تا ماشین های خودکار و ربات های سخنگو، تکنولوژی همواره در خدمت نیازهای بشر بوده است. سال 2019 سالی بود که ظهور تکنولوژی بلاک چین ثابت قدم بودن خود در رقم زدن آینده را به خوبی نشان داد. سال 2020 قرار است این تکنولوژی نوظهور بیش از پیش در فضای کاربردی جهان به کار گرفته شود. در سال پیش رو، تکنولوژی بلاک چین ارزش قانونی خود را اثبات خواهد کرد و به تمامی پیش بینی ها رنگ واقعیت خواهد بخشید.

صنایع پیشرو

صنایع پیشرو

صنایع پیشرو نظیر تکنولوژی، رسانه و ارتباطات از راه دور، انرژی، تولید، علوم پزشکی و خدمات درمانی، و بسیاری دیگر از صنایع ملی و بین المللی، در صدد هستند تا از ظرفیت های بیکران تکنولوژی بلاک چین استفاده کنند. دیگر بخش های حاشیه ای و صنایع وابسته نیز تمام تلاش خود را می کنند تا از این رقابت عقب نمانند و از همین جهت در تلاش هستند تا تکنولوژی بلاک چین را در سازمان های خود نهادینه سازی کنند.

سندرم فومو (ترس از دست دادن) در بازارهای سرمایه

در سال های آینده ظهور تکنولوژی بلاک چین بیش از پیش در شبکه های تجارت جهانی نهادینه سازی خواهد شد. بسیاری از شرکت ها و صنایع بزرگ جهانی ورود خود به عرصه تکنولوژی بلاک چین را اعلام کرده اند و برخی دیگر نیز همچنان در بیرون از میدان در حال تماشا هستند. اما این مشاهده گری صرف می تواند به قیمت زیادی برای آنها تمام شود.

سندروم فومو از این قرار است که بسیاری از شبکه های تجاری و مراجع کلان سرمایه دچار نوعی ترس و وحشت از دست دادن فرصت خرید می شوند. اصولاً به ترس از دست دادن فرصت ها که موجب هیجان خرید و سرمایه گذاری می شود، اصطلاحاً فومو گفته می شود. تب و تاب در صنعت بلاک چین به اوج خود رسیده است و شرکت هایی که در خط مقدم استفاده و نهادینه سازی این تکنولوژی هستند در آینده سود کلانی را نصیب خواهند برد و آنهایی که بیرون از میدان صرفاً در حال تماشا هستند ممکن است زمان برای آنها خیلی زودتر از آنچه تصور می کردند دیر شود.

درک ارزش بلاک چین

درک ارزش بلاک چین

طرح های آزمایشی بسیاری برای نهادینه سازی و ظهور تکنولوژی بلاک چین صورت گرفته است و در ماه های آینده نیز مطالعات و پژوهش های گسترده ای درباره نرخ بازگشت سرمایه، حاشیه سود و ضرر و دیگر طرح های تحقیقاتی درباره تکنولوژی بلاک چین صورت می گیرد.

شرکت های تجاری در صدد هستند داده ها و اطلاعات خود در زمینه تکنولوژی بلاک چین را ارتقا بخشند و از این طریق ارزش جوهری و ذاتی بلاک چین در آینده تکنولوژی را تعیین کنند. سال 2020 نقطه عطفی خواهد بود برای تمام پیش بینی ها نسبت به آینده بلاک چین. امسال شاهد آن خواهیم بود که تمام پیش بینی ها درباره تسلط بلاک چین بر قلمرو تجارت رنگ و بوی واقعیت به خود خواهد گرفت.

نهادینه سازی بلاک چین در سطوح بین المللی

نهادینه سازی بلاک چین در سطوح بین المللی

در سال 2020 تکنولوژی بلاک چین در سطوح کلان بین المللی نهادینه سازی خواهد شد. در سال 2020، تکنولوژی بلاک چین مرزهای جهان را از میان بر خواهد داشت و نظمی نوین در جهان تکنولوژی ایجاد خواهد کرد. اخیراً یک شرکت فراملیّتی مستقر در کانادا توانسته است با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، کیفیت مدیریت بیش از 70 شرکت باربری و 400 فروشگاه خرده فروشی تحت نظارت خود را ارتقا بخشد.

بلاک چین می تواند ایرادها و نقصان های عملیاتی پروژه های تجاری را با ارائه راهکارهای پُربازده و عملیاتی، برطرف سازد. در سال پیش رو، شرکت های تجاری می توانند با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین، سود کلانی را در معاملات تجاری بدست آورند.

استفاده دولتی از تکنولوژی بلاک چین

صنایع و دولت های مرکزی می توانند از طریق بهره گرفتن از امکانات نوآورانه تکنولوژی بلاک چین، با یکدیگر همکاری داشته باشند. ظرفیت های موجود در تکنولوژی بلاک چین می تواند با ایجاد یک پیشینه اطلاعاتی غیر قابل تغییر و با درجه امنیت بالا، در نهایت به مدیریت بهینه در آژانس های دولتی و افزایش بازدهی در صنایع مختلف منتهی شود.

متخصصان مدیریت تغییر، همکاری خود با نوآوران و متخصصان تکنولوژی بلاک چین را گسترش خواهند داد

همچنانکه توجهات و نظرات صنایع به سمت تکنولوژی بلاک چین معطوف می شود، باید در نظر داشت که دشمن نهادینه سازی این تکنولوژی نوظهور، مدیریت تغییر است. بسیاری از متخصصان در دیگر صنایع با اندیشمندان و نوآوران حوزه تکنولوژی بلاک چین به شور و مشورت خواهند نشست و از آنها درباره تغییر روش های سنتی و جایگزین کردن آنها با تکنولوژی نوظهور بلاک چین، نظرخواهی خواهند کرد.

طبق پژوهشی که توسط دانشگاه MIT آمریکا صورت گرفته است، تکنولوژی بلاک چین در آینده نزدیک فهم و درک رایج از اقتصاد جهانی را متحول میکند. چگونگی مدیریت سازمان های جهانی و مدیریت منابع مالی، چگونگی تولید ارزش افزوده در صنایع و مراکز تجاری، چگونگی فرایندهای اجرایی در کسب و کارهای بزرگ و کوچک، و چگونگی مدیریت بازار از جمله زمینه هایی هستند که تکنولوژی بلاک چین پاسخ های نوآورانه و بی بدیلی برای آنها ارائه خواهد کرد.

آینده روشن در پیش روی بشر است

تکنولوژی بلاک چین در سال های پیش رو به پختگی و عظمتی که شایسته آن است دست خواهد یافت. جهان باید دریابد که سیستم های منسوخ و کهنه-سالار گذشته دیگر از کارایی افتاده اند، و باید عرصه را به تکنولوژی تازه نفس بلاک چین واگذار کرد. باید ذهنیت خودمان را از چارچوب های محکم و غیر قابل تغییر سنّت های پیشینیان برهانیم و اجازه دهیم با انعطاف و روامداری بیشتری درباره تکنولوژی بلاک چین قضاوت کنیم.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ایده بلاک چینی که می‌توانند دنیا را تغییر دهند

موج تغییر و تحول در جهان امروز در حال گسترده شدن است و چه بخواهیم وچه نه، این موج تغییر و تحول دیر یا زود ستون های سنت های تاریخی را از بنیاد از میان بر خواهد داشت. آینده ای روشن در پیش روی صنعت بلاک چین خواهد بود.

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس 

کونوس پلتفرم در سال 2017 در کشور سوئیس کار خود را آغاز کرد، و تا کنون توانسته تعداد زیادی از اعضای وفادار را به خود جلب کند. هدف این پلتفرم تنها سودآوری نیست، بلکه هدف آن معنا بخشیدن به دارایی ها و کسب و کار دیجیتال است. اعتبار مهمترین شاخصه کونوس است و تیم این پلتفرم همواره در کوشش است تا به تمام افراد در این زمینه کمک کند.

بیشتر بخوانید: کونوس پلتفرم در 5 دقیقه

تجارت مالی جهانی و انجام تراکنش های دیجیتال بی نهایت ساده است، وقتی که بخشی از کونوس پلتفرم باشید. اکثر کاربران از رمزارزهای پیشین ناراضی بودند، به این دلیل که ثبات کافی را نداشته و تعیین ارزش آنها همواره به روشی بی‎ثبات صورت می گرفت.

چیزی که کونوس را از دیگر سرویس دهندگان رمزارزها متمایز می کند این است که کونوس ثبات را به دارایی های رمزارزی شما عرضه می دارد. کونوس نهایت تلاش خود را کرده تا قیمت ها را ثابت نگه داشته و از طریق این پلتفرم رمزارزهایی با ثبات ارائه دهد.

خرید رمزارز در صرافی کونوس بسیار امن است. پلتفرم کونوس با استفاده از پیشرفته ترین سیستم های امنیتی در صدد است مسیر هرگونه فعالیت های غیرقانونی را مسدود کند تا کاربران بتوانند با خیالی آسوده در بستری امن و ایمن به مبادله رمزارزهای خود بپردازند. 

بنظر شما آیا بلاک چین می تواند در آینده مرزهای تکنولوژی را از نو تعریف کند؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی