مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۳:۰۹

مجمع جهانی اقتصاد برای مقابله با محتواهای خشونت آمیز و نفرت پراکنی های جنسی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

مجمع جهانی اقتصاد در نظر دارد برای مقابله با محتواهای خشونت آمیز و نفرت پراکنی های جنسی از تکنولوژی بلاک چین استفاده کند. فعالیت های خلاف عفت عمومی مانند نقض قوانین مرتبط با برابری نژادی و یا نفرت پراکنی های جنسی از طریق شبکه جهانی اینترنت به صورت گسترده به اشتراک گذاشته می شود. تکنولوژی بلاک چین می تواند با ایجاد یک پایگاه داده غیر متمرکز و ردگیری هوشمند محتواهای اینترنتی، از انتشار مطالب خشونت آمیز و هنجار شکن جلوگیری کند.

قربانیان خشونت های اینترنتی اکثراً به دلیل اینکه توسط مجرمان سایبری به فاش شدن اطلاعات محرمانه خود تهدید می شوند، مجبور هستند به باج خواهی و یا اخاذی شیادان سایبری تن بدهند زیرا آبروی خود را در خطر می بینند. شبکه های اجتماعی و بسترهای ذخیره ابری اطلاعات و داده ها نیز به دلیل الزامات قضایی مرتبط با حفاظت از حریم خصوصی شهروندان نمی توانند چندان با پدیده های اینچنینی مقابله کنند.

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر هوشمند ردگیری داده ها و محتواهای خشونت آمیز و غیر اخلاقی، به سرعت با شناسایی هنجارشکنی ها و تصاویر مستهجن، آنها را از بستر شبکه های اجتماعی حذف می کند.

باید در نظر داشته باشیم که قدرت ردگیری تکنولوژی بلاک چین ناقض حریم خصوصی شهروندان در شبکه های مجازی نخواهد بود، بلکه دفتر کل توزیع شده با حذف و از میان برداشتن نفرت پراکنی های مجازی، فضای شبکه های اجتماعی را برای یک هم زیستی مسالمت آمیز آماده می کند.

روش ردگیری محتواهای تولید شده در بستر اینترنت به این صورت است که برای هر تصویر و یا ویدیو تولید شده یک اتیکت (نشانه، برچسب) هویتی ویژه صادر می شود. سپس تصویر و یا ویدیو تولید شده در بستر شبکه بلاک چین ذخیره می شود.

تکنولوژی بلاک چین به هیچ مرجع صاحب قدرتی این اجازه را نمی دهد تا با دستکاری داده ها و اطلاعات ذخیره شده در فضای غیر متمرکز دفتر کل توزیع شده، محتواهای غیر اخلاقی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

مجمع جهانی اقتصاد پیش از این اعلام کرده بود برخی از آژانس های قضایی با استفاده از پایگاه های داده و هم افزایی با نهادهای فناوری در تلاش بوده اند از انتشار محتواهای خلاف اخلاق جمعی و اهانت آمیز در فضای شبکه های اجتماعی جلوگیری کنند. پایگاه های داده بلاک چین توسط هیچ مرجع ثالثی کنترل نمی شود و اطلاعات ذخیره شده در بستر آن به صورت توزیع شده در دسترس تمامی شهروندان قرار خواهد گرفت.

آمارهای جهانی در ارتباط با انتشار محتواهای خلاف عفت عمومی به شدت نگران کننده است. به گزارش سازمان جهانی آمار و اطلاعات، انتشار مطالب مرتبط با آزار جنسی کودکان از ۳۰۰۰ تصویر در سال ۱۹۹۸ به بیش از ۱۸ میلیون تصویر در سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرده است. ایجاد یک پایگاه داده غیر متمرکز برای نظارت بر محتواهای تولید شده در بستر شبکه های اجتماعی بیش از هر زمان دیگر مورد نیاز است.

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش خود نسبت به ضرورت مقابله با چالش های اخلاقی مرتبط با تولید محتواهای اجتماعی تاکید کرد و گفت تکنولوژی بلاک چین می تواند در ایجاد یک چارچوب نظارتی و جزایی در زمینه تولید محتوا، نقش بسزایی ایفا کند.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: