مدیران ارشد اجرایی ۴ شرکت بزرگ تکنولوژی جهان در جلسه استماع ضد انحصار طلبی در کنگره آمریکا شرکت کردند

374

مدیران ارشد اجرایی ۴ شرکت بزرگ تکنولوژی جهان (گوگل، فیسبوک، آمازون و اپل) در مقابل کمیته ای از نمایندگان کنگره آمریکا حاضر شدند. در جریان برگزاری جلسه ضد انحصار طلبی در کنگره آمریکا، مدیران ارشد این شرکت ها به سوالات متعدد اعضای کنگره پاسخ دادند.

مدیران ارشد اجرایی ۴ شرکت فناوری به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی کاربران و عدم نظارت بر محتواهای منتشر شده در بستر شبکه های اجتماعی خود توسط کنگره آمریکا به دادگاه فراخوانده شده اند. به دلیل شیوع بیماری کرونا مدیران ارشد اجرایی ۴ شرکت به صورت مجازی در این جلسه شرکت کردند.

پرونده های حقوقی علیه ۴ شرکت بزرگ فناوری باعث شده است اعضای کنگره آمریکا با طرح دادخواست به دادگاه فدرال، علیه غول های تکنولوژی جهان اقرار جرم کنند. این ۴ شرکت بزرگ به سوء استفاده از قدرت انحصاری خود در بازار بین المللی محکوم شده اند. نقض قوانین مرتبط با حریم خصوصی کاربران و خریدهای انحصار طلبانه از دیگر جرایمی بود که توسط هیئت عالی کنگره آمریکا علیه ۴ شرکت بزرگ فناوری مطرح شد.

فیسبوک

فیسبوک و گوگل ۶۰۰ میلیون دلار جریمه شدند

به دلیل ممنوعیت تبلیغات رمزارز در بستر شبکه های اجتماعی گوگل و فیسبوک در سال ۲۰۱۸، این دو غول بزرگ فناوری جهان به پرداخت بیش از ۶۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم شدند. بسیاری از شرکت های بلاک چین پس از ممنوعیت تبلیغات رمزارز در شبکه های فیسبوک و گوگل ضررهای هنگفتی را متحمل شدند.

فیسبوک به دلیل موانع قضایی مجبور شد پروژه رمزارز لیبرا را متوقف کند

پیش از این شرکت فیسبوک به دلیل موانع قضایی و حقوقی از جانب دادگاه فدرال آمریکا، مجبور شد پروژه رمزارز لیبرا را متوقف کند. سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا موانع سفت و سختی بر سر راه صدور اولیه سکه رمزارز بسیاری از شرکت های بزرگ قرار داده است. پیش از این پروژه شبکه باز تلگرام نیز به دلیل شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا متوقف شده بود.

مدیران ارشد اجرایی 4 شرکت بزرگ تکنولوژی جهان

آمازون به دور زدن دادگاه و کنگره متهم شد

شرکت آمازون در دادگاه فدرال آمریکا به ایجاد انحصار در بازار و همچنین منفعت طلبی محکوم شده است. دادگاه فدرال ادعا می کند آمازون با ارائه اطلاعات غلط سعی کرده است کنگره را دور بزند. جف بزوس، مدیر ارشد اجرایی آمازون نیز تلویحاً با قبول دادخواست دادگاه عالی، در برابر کنگره نمایندگان شهادت داد.

اپل

اپل نیز از جانب دادگاه عالی فدرال محکوم شد

اپل به دلیل دریافت حق کمیسیون خارج از عرف و همچنین آسیب زدن به وجهه عمومی اپلیکیشن اسپاتیفای توسط دادگاه محکوم به پرداخت جریمه مالی شد. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی