مقایسه سند چشم انداز تکنولوژی بلاک چین در غرب و شرق

111
چشم انداز تکنولوژی بلاک چین

یک گزارش تحقیقاتی جدید به مقایسه اکوسیستم و چشم انداز تکنولوژی بلاک چین در دو کشور هلند و سنگاپور پرداخته است. در این گزارش دو نفر از افرادی که در توسعه بلاک چین در کشورهای خود قدم های حائز اهمیتی برداشته اند، تجربیات خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.

مارلو پامپ کارآفرین هلندی که در راستای اجرایی سازی طرح های بلاک چین با دولت این کشور همکاری می کند و یی مینگ انجی که در شرکت تکنولوژی ترایب در کشور سنگاپور مشغول فعالیت است تجربیات خود را در زمینه تکنولوژی بلاک چین به اشتراک می گذارند.

مارلو پامپ از سال 2016 فعالیت خود را در زمینه تکنولوژی بلاک چین آغاز کرد. او در آن زمان به گفته خود شیفته اجلاس منطقه ای بلاک چین در دبی می شود و تصمیم می گیرد که این تکنولوژی نوظهور را در کشور هلند نیز راه اندازی کند، اما با مقاومت دولت مرکزی این کشور روبرو می شود.

یی مینگ انجی در سال 2017 و در اوج عرضه اولیه سکه های رمزارز وارد صنعت بلاک چین می شود. او در خاطرات خود می گوید در آن زمان شرکت های بسیاری در سنگاپور در عرصه تکنولوژی بلاک چین و رمزارزها فعالیت می کردند اما به دلیل کلاهبرداری های گسترده و عرضه ابتدایی سکه های جعلی، بسیاری از شرکت ها از تکنولوژی بلاک چین نوعی ترس و واهمه داشتند.

در هلند اما قضیه کمی متفاوت است. در سال 2017 تکنولوژی و صنعت بلاک چین در هلند چندان شناخته شده نبود، برای همین مارلو پامپ می گوید در سال 2017 مردم هلند بیشتر به دنبال یادگیری نحوه کارکرد و چگونگی استفاده از رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین بودند.

چشم انداز تکنولوژی بلاک چین

چشم انداز تکنولوژی بلاک چین در هلند

مارلو پامپ در نهایت طی گفتمان های درازمدت با مقامات سیاسی و دولت مردان هلندی، پروژه های آزمایشی بلاک چین بسیاری را در سراسر این کشور راه اندازی کرد. موفقیت پروژه های بلاک چین مارلو پامپ باعث شد دولت این کشور برای نخستین بار یک ائتلاف بلاک چین عمومی و خصوصی را در این کشور و در سال 2017 تاسیس کند.

دولت هلند در آن زمان در صدد بود با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین، به ارتقای زیرساخت های پروژه های عام المنفعه در این کشور کمک کند. در این زمان تکنولوژی بلاک چین توانست زیرساخت های احراز هویت شهروندان هلندی را متحول کند و هم اکنون هلند یکی از کشورهای هوشمند در زمینه احراز هویت شهروندان محسوب می شود.

سند چشم انداز تکنولوژی بلاک چین در کشور هلند به خوبی نشان می دهد این کشور در صدد است با نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین در صنایع و سازمان های تجاری خود، از ظرفیت های بی انتهای این تکنولوژی نوظهور استفاده کند.

چشم انداز تکنولوژی بلاک چین

چشم انداز تکنولوژی بلاک چین در سنگاپور

یی مینگ انجی در یک سال و نیم گذشته بیش از 30 میلیون دلار سرمایه برای پشتیبانی و حمایت از کسب و کارهای نوپا (استارتاپ) در حوزه بلاک چین فراهم کرده است. او در سالیان گذشته تلاش کرده است یک پل ارتباطی قدرتمند بین سرمایه گذاران و فناوران حیطه تکنولوژی بلاک چین ایجاد کند.

سند چشم انداز تکنولوژی بلاک چین در کشور سنگاپور نشان می دهد این کشور هم اینک یکی از بزرگترین کشورهای آسیایی در زمینه نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین محسوب می شود و می تواند در آینده به قطب تکنولوژی بلاک چین در سطح بین المللی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

10 کشوری که تکنولوژی بلاک چین را نهادینه سازی کرده‌اند

در سالیان گذشته کشور سنگاپور سرمایه گذاری های کلانی در زمینه های تحقیقاتی و عملیاتی تکنولوژی بلاک چین انجام داده است.

سند چشم انداز تکنولوژی بلاک چین

همه گیری جهانی ویروس کرونا می تواند نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین را تسریع کند

جهان به صورت گسترده درگیر بحران اقتصادی شده است. همه گیری ویروس کرونا نیز شرایط را سخت تر کرده است. با این اوصاف شرایط کنونی که همراه با محدودیت های گسترده آمد و شد، سختی های زیادی را برای مردم در سراسر جهان ایجاد کرده است می تواند زمینه را برای ایجاد تحولات گسترده در حیطه تکنولوژی فراهم سازد.

پلتفرم کونوس

سند چشم انداز تکنولوژی بلاک چین شرکت کونوس

پلتفرم کونوس به عنوان یکی از شناخته شده ترین شرکت های بلاک چین، نه تنها در راستای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در قاره اروپا قدم های حائز اهمیتی برداشته است، بلکه با اتخاذ یک نگرش جهان بینانه، مرزهای اثرگذاری خود را در سراسر جهان گسترده کرده است.

پلتفرم کونوس با ارائه انواع خدمات مالی و ایجاد سازوکارهای امنیتی فوق هوشمند به پلتفرمی امن و قابل اعتماد در میان سرمایه گذاران تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

کونوس ایکس ،بانک نوین غیرمتمرکز

پلتفرم کونوس نخستین شبکه غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که با بانک های معتبر اروپایی تفاهم نامه همکاری امضا کرده است و کاربران می توانند با اعتماد به مراجع ارشد کونوس، در بستر شبکه بلاک چین این شرکت سرمایه گذاری کنند.

پلتفرم کونوس به دلیل برخورداری از پشتوانه مالی قدرتمند، هیچگاه گرفتار نوسانات بازار رمزارزها نمی شود و کاربران میتوانند مطمئن باشند که سرمایه آنها طی مرور زمان نه تنها کاهش پیدا نمی کند که به دلیل سازوکارهای سپرده گذاری (استکینگ) کونوس، به ارزش دارایی آنها افزوده می شود.

بیشتر بخوانید:

استکینگ رمزارز چیست؟

پلتفرم کونوس با معرفی انواع رمزارزهای پایدار (استیبل کوین)، ثبات گمشده در بازار رمزارزها را دوباره به چرخه سرمایه برگردانده است.

اخیراً وب سایت معتبر کوین مارکت کپ نیز در گزارش خود، دو سکه رمزارز شرکت کونوس را در میان 100 رمزارز برتر جهان قرار داد. همین موضوع به خوبی نشان می دهد که چشم انداز توسعه شرکت کونوس در آینده بسیار درخشان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

کوین مارکت کپ و کونوس دکس

کاربران می توانند با مراجعه به درگاه رسمی صرافی غیر متمرکز کونوس دکس، ضمن آگاهی از چگونگی شروع معامله در بازار رمزارزها، انواع سکه های رمزارز را حتی با پول فیات (ریال، دلار، یورو و غیره) خرید و فروش کنند.

پلتفرم کونوس با بهره گرفتن از به روزترین تکنولوژی های امنیت سایبری نظیر تکنولوژی احراز هویت بیومتریک و تکنولوژی کیف پول چند امضایی، اجازه هیچ گونه عملیات خرابکارانه و کلاهبرداری را در بستر درگاه های مالی و مبادلاتی خود نمی دهد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی