مناطق گردشگری کره جنوبی از اپلیکیشن های بلاک چین ردیابی کووید ۱۹ استفاده می کنند

177
مناطق گردشگری کره جنوبی

جزیره ججو در کره جنوبی یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری کره جنوبی است. سالانه بیش از ۱۵ میلیون گردشگر از این جزیره دیدن می کنند. اخیراً مقامات ارشد اجرایی این جزیره از بازدیدکنندگان خود می خواهند اطلاعات هویتی خود را در اپلیکیشن مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین ذخیره کنند. این اپلیکیشن نوعی دستگاه هوشمند ردیابی تماس است که افراد ناقل بیماری کرونا را از لحاظ مختصات جغرافیایی ردگیری می کند.

مقامات ارشد اجرایی این جزیره در تلاش هستند با استفاده از ظرفیت های تکنولوژی بلاک چین، امنیت

شهروندان و گردشگران را تضمین کنند. بر همین اساس تمامی شهروندان موظف هستند پیش از ورود به جزیره با دانلود اپلیکیشن احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین از مراجع رسمی، اطلاعات هویتی و پزشکی خود را ذخیره و در اختیار مقامات ارشد امنیتی این جزیره قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

احیای صنعت گردشگری و حفاظت از حریم خصوصی افراد با استفاده از سیستم های احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین


با توجه به اینکه اطلاعات هویتی کاربران به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین ذخیره می شود، هیچ مرجع ثالث و یا مقامات سیاسی امکان دسترسی به این داده ها را نخواهند داشت. جزیره ججو در کره جنوبی به دلیل استفاده گسترده از تکنولوژی های هوشمند به خصوص تکنولوژی بلاک چین از شهرت گسترده ای در میان گردشگران برخوردار است.

حفاظت از مسافرین کره جنوبی

حفاظت از حریم خصوصی گردشگران در اولویت قرار دارد

گردشگران موظف هستند در راستای تایید مدارک سلامتی خود، به صورت هوشمند اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت) خود را در بستر شبکه بلاک چین ذخیره کنند. مکان هایی که توسط گردشگر مورد بازدید قرار گرفته است و اطلاعات هویتی گردشگران به صورت مجزا در بستر شبکه بلاک چین ذخیره می شود. همین موضوع نشان می دهد که حفاظت از حریم خصوصی کاربران در اولویت مقامات ارشد اجرایی این جزیره قرار دارد.

قرار است در ماه های آینده، دیگر مناطق گردشگری کره جنوبی از تکنولوژی بلاک چین برای ردیابی ویروس کووید ۱۹ استفاده کنند. مدیر ارشد مرکز سلامت پزشکی جزیره ججو اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین می تواند صنعت گردشگری را در کره جنوبی بار دیگر احیا کند. با همه گیری ویروس کرونا بسیاری از مراکز تفریحی و گردشگری در سراسر جهان ضررهای مالی گسترده ای را متحمل شده اند.

با توجه به سناریوهای مختلف ارائه شده توسط مراکز علمی و پژوهشی در سطح جهان در خصوص آینده صنعت گردشگری و همه گیری ویروس کرونا به نظر می رسد با ادامه روند موجود مبنی بر توصیه به در خانه ماندن و طرح فاصله گذاری اجتماعی، حداقل تا یک سال آتی، سفرهای بین المللی در حوزه گردشگری جهت جلوگیری از شیوع مجدد این بیماری، با تأخیر و ملاحظات خاصی همراه خواهد شد و کشورها نیز این ملاحظات را جدی تر دنبال خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی