دادگاه های چینی برای صیانت از دارایی های مالی شهروندان، از مهر الکترونیکی مبتنی بلاک چین استفاده می کنند

160
مهره الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین

دادگاه های چین اخیراً اعلام کرده اند برای صیانت و مراقبت از دارایی های مالی شهروندان، از مهر الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند.

سیستم مهر الکترونیکی به این صورت است که اگر یک سرمایه یا دارایی مالی دچار آسیب دیدگی و خسارت شود، سیستم بلاک چین به صورت خودکار به پرسنل قانونگذار و همچنین خواهان پرونده پیام هشدار ابلاغ می کند.

این سیستم همچنین می تواند از فردی که در حال ارتکاب عمل خلاف موازین قانونی است، عکس گرفته و پرونده را به مراجع ذی صلاح ارسال کند.

دادگاه های چینی در نظر دارند با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، تمامی داده ها و اطلاعات بدون دستکاری عوامل نفوذی در بستر شبکه های حقوقی مراجع قضایی ذخیره شوند.

این تکنولوژی می تواند کمک شایان توجهی به ماموران قضایی و بازپرسان دادگاه داشته باشد زیرا این افراد می توانند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به شخص ثالث، تمامی اطلاعات مربوط به دارایی های مالی را بررسی کنند و نتایج را با سرعت بسیار بالا در اختیار مراجع کلان دادگاه قرار دهند.

مهر الکترونیکی

مهر الکترونیکی دارایی های مالی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین برای نخستین بار در دادگاهی در پکن مورد استفاده قرار گرفت

مهر الکترونیکی پُرکاربرد برای اولین بار توسط دادگاهی در پکن مورد استفاده قرار گرفته است. به گفته مقامات رسمی دادگاه، فرایند رسیدگی به پرونده های حقوقی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین بسیار سریع تر از روش های سنتی بازرسی است.

پس از پکن بسیاری از دادگاه های چین در دیگر مناطق این کشور نیز از این تکنولوژی برای تسریع روند رسیدگی به پرونده های قضایی استفاده کرده اند.

پیش از این و بنا به پژوهش های آماری چین، در نیمه دوم سال 2019 میلادی، بیش از 3.1 میلیون مورد حقوقی و پرونده های قضایی این کشور با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی مورد بررسی و حل و فصل قرار گرفتند.

رئیس دادگاه اینترنتی چین در مصاحبه اخیر خود گفت تکنولوژی بلاک چین در فرآیند جمع آوری و تکمیل اطلاعات و مدارک مرتبط با پرونده های قضایی، به بازپرسان و وکلای حقوقی کمک بسیار زیادی می کند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی