نهادهای دولتی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند

123
نهادهای دولتی و بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین به دلیل برخورداری از شفافیت، بازدهی، امنیت و انعطاف بیشتر نسبت به مدل های اقتصادی متمرکز، توجه نهادهای دولتی را به سمت درگاه های مالی خود جذب کرده است.

در آمریکا سازمان غذا و دارو و همچنین وزارت اقتصاد و دارایی از ظرفیت های گسترده این تکنولوژی نوظهور استفاده می کنند و در سراسر جهان نیز بسیاری از دولت ها و نهادهای متمرکز در تلاش هستند با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین، در بازار سرمایه کنونی جهان حرفی برای گفتن داشته باشند.

از سال ۲۰۱۷ به این سو آمریکا شاهد رشد تصاعدی تعداد بیماران مبتلا به ویروس آنفولانزا بوده است. مسئولان ارشد سازمان غذا و دارو در آمریکا برای مقابله با شیوع دوباره ویروس سرما خوردگی تصمیم گرفته اند تکنولوژی بلاک چین را به صورت گسترده در زیرساخت های اطلاعاتی خود نهادینه سازی کنند.

اطلاعات در بستر بلاک چین

اطلاعات در بستر بلاک چین به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شود، بنابراین هیچ مرجع ثالثی امکان دسترسی به این داده ها را نخواهد داشت

هنری فرانسیس، مسئول ارشد بانک اطلاعاتی و پایگاه پژوهشی سازمان غذا و دارو آمریکا اخیراً اپلیکیشن ویژه ای را در بستر بلاک چین طراحی کرده است که این امکان را برای نهادهای علمی فراهم می کند تا داده ها را به صورت رمزگذاری شده از منابع مختلف جمع آوری کنند.

بیشتر بخوانید:

بلاک‌چین در راه دنیای پزشکی

بازدهی فعالیت های سازمانی

تکنولوژی بلاک چین بازدهی فعالیت های سازمانی را افزایش می دهد

فرانسیس معتقد است توجهات به سمت تکنولوژی بلاک چین به صورت روزافزون در حال افزایش است و بسیاری از نهادهای دولتی می توانند با نهادینه سازی این تکنولوژی کارآمد، بازدهی فعالیت های خود را افزایش دهند.

وزارت خزانه داری آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا برای پیشبرد پروژه های خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

اخیراً وزارت خزانه داری آمریکا برای ردیابی دستگاه های تلفن همراه و همچنین مدیریت مجوزهای مرتبط با برنامه های نرم افزاری از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده کرده است. نهاد نوآوری های اقتصادی وزارت خزانه داری آمریکا نیز با همکاری بنیاد ملی علوم این کشور، طی طرحی پژوهشی به بررسی ظرفیت های تکنولوژی بلاک چین در مراکز دولتی پرداختند و به این نتیجه رسیدند که این تکنولوژی نوظهور می تواند میزان بازدهی نهادهای دولتی را به مراتب افزایش دهد.

وزارت بهداشت آمریکا

وزارت بهداشت آمریکا برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

وزارت بهداشت آمریکا برای کاهش هزینه ها، افزایش قدرت خرید اقلام بهداشتی، کاهش فرسودگی حاصل از ارائه گزارش های کاغذی، افزایش بازدهی ذخیره سازی اطلاعات، محافظت از حریم خصوصی بیماران و تسهیل روش های پرداخت مالی مراجعانی که به مراکز بهداشتی و پزشکی مراجعه می کنند، از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند.

بیشتر بخوانید:

نقش چندمنظوره تکنولوژی بلاک چین در توسعه زیرساخت های رفاهی در سراسر جهان

سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی آمریکا

سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی آمریکا از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند

سازمان غذا و داروی آمریکا برای ارتقای سطح کیفی محصولات غذایی و حفظ امنیت چرخه توزیع مواد دارویی در سراسر این کشور، از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند. وزارت کشاورزی آمریکا نیز اخیراً اعلام کرده است برای ردیابی چرخه توزیع و پخش گوشت گاو از بستر غیر متمرکز تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی