یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

نهادهای دولتی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند

تکنولوژی بلاک چین به دلیل برخورداری از شفافیت، بازدهی، امنیت و انعطاف بیشتر نسبت به مدل های اقتصادی متمرکز، توجه نهادهای دولتی را به سمت درگاه های مالی خود جذب کرده است.

در آمریکا سازمان غذا و دارو و همچنین وزارت اقتصاد و دارایی از ظرفیت های گسترده این تکنولوژی نوظهور استفاده می کنند و در سراسر جهان نیز بسیاری از دولت ها و نهادهای متمرکز در تلاش هستند با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین، در بازار سرمایه کنونی جهان حرفی برای گفتن داشته باشند.

از سال ۲۰۱۷ به این سو آمریکا شاهد رشد تصاعدی تعداد بیماران مبتلا به ویروس آنفولانزا بوده است. مسئولان ارشد سازمان غذا و دارو در آمریکا برای مقابله با شیوع دوباره ویروس سرما خوردگی تصمیم گرفته اند تکنولوژی بلاک چین را به صورت گسترده در زیرساخت های اطلاعاتی خود نهادینه سازی کنند.

اطلاعات در بستر بلاک چین

اطلاعات در بستر بلاک چین به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شود، بنابراین هیچ مرجع ثالثی امکان دسترسی به این داده ها را نخواهد داشت

هنری فرانسیس، مسئول ارشد بانک اطلاعاتی و پایگاه پژوهشی سازمان غذا و دارو آمریکا اخیراً اپلیکیشن ویژه ای را در بستر بلاک چین طراحی کرده است که این امکان را برای نهادهای علمی فراهم می کند تا داده ها را به صورت رمزگذاری شده از منابع مختلف جمع آوری کنند.

بیشتر بخوانید:

بلاک‌چین در راه دنیای پزشکی

بازدهی فعالیت های سازمانی

تکنولوژی بلاک چین بازدهی فعالیت های سازمانی را افزایش می دهد

فرانسیس معتقد است توجهات به سمت تکنولوژی بلاک چین به صورت روزافزون در حال افزایش است و بسیاری از نهادهای دولتی می توانند با نهادینه سازی این تکنولوژی کارآمد، بازدهی فعالیت های خود را افزایش دهند.

وزارت خزانه داری آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا برای پیشبرد پروژه های خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

اخیراً وزارت خزانه داری آمریکا برای ردیابی دستگاه های تلفن همراه و همچنین مدیریت مجوزهای مرتبط با برنامه های نرم افزاری از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده کرده است. نهاد نوآوری های اقتصادی وزارت خزانه داری آمریکا نیز با همکاری بنیاد ملی علوم این کشور، طی طرحی پژوهشی به بررسی ظرفیت های تکنولوژی بلاک چین در مراکز دولتی پرداختند و به این نتیجه رسیدند که این تکنولوژی نوظهور می تواند میزان بازدهی نهادهای دولتی را به مراتب افزایش دهد.

وزارت بهداشت آمریکا

وزارت بهداشت آمریکا برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

وزارت بهداشت آمریکا برای کاهش هزینه ها، افزایش قدرت خرید اقلام بهداشتی، کاهش فرسودگی حاصل از ارائه گزارش های کاغذی، افزایش بازدهی ذخیره سازی اطلاعات، محافظت از حریم خصوصی بیماران و تسهیل روش های پرداخت مالی مراجعانی که به مراکز بهداشتی و پزشکی مراجعه می کنند، از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند.

بیشتر بخوانید:

نقش چندمنظوره تکنولوژی بلاک چین در توسعه زیرساخت های رفاهی در سراسر جهان

سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی آمریکا

سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی آمریکا از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند

سازمان غذا و داروی آمریکا برای ارتقای سطح کیفی محصولات غذایی و حفظ امنیت چرخه توزیع مواد دارویی در سراسر این کشور، از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند. وزارت کشاورزی آمریکا نیز اخیراً اعلام کرده است برای ردیابی چرخه توزیع و پخش گوشت گاو از بستر غیر متمرکز تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.