3 شرکت بزرگ بلاک چین یک محصول مرتبط با سیستم های مالی غیرمتمرکز معرفی کردند

117
3 شرکت بزرگ بلاک چین

3 شرکت بزرگ بلاک چین با همکاری یکدیگر یک محصول مرتبط با سیستم های مالی غیر متمرکز به نام انکر (Anchor) معرفی کردند.

این سیستم یک درگاه درآمد خاموش برای سرمایه گذاران محسوب می شود، به این معنی که در ازای استیبل کوین هایی که توسط سرمایه گذاران در شبکه بلاک چین این سه شرکت سپرده گذاری می شود، به آنها نرخ سود مشخصی تعلق می گیرد.

قرار است این سیستم مالی غیر متمرکز در بستر شبکه های بلاک چین این سه شرکت تا چند ماه آینده راه اندازی شود.

سیستم بلاک چین این سه شرکت بزرگ مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات سهام طراحی شده است، به این معنی که به کاربران و سرمایه گذاران بنا بر سرمایه ای که داخل شبکه بلاک چین قفل کرده اند، سود مشخصی حاصل از کارمزد تراکنش های معاملاتی تعلق می گیرد. 

بیشتر بخوانید:

الگوریتم اثبات سهام: بلاک چین های پوز؛ کلیّتی جامع درباره شبکه های استکینگ رمزارز

کازموس، پلکادوت و ترا، 3 شرکت بزرگ بلاک چین هستند که قرار است در طراحی و اجرای این پروژه با یکدیگر همکاری و هم افزایی داشته باشند.

مدیر ارشد اجرایی ترا در مصاحبه اخیر خود ضمن ابراز خشنودی از همکاری این 3 شرکت بزرگ بلاک چین گفت مشکل اساسی بسیاری از سیستم های مالی غیر متمرکز این است که نرخ سود پُرنوسانی را به کاربران و سرمایه گذاران خود معرفی می کنند.

همین موضوع می تواند باعث ریزش حس اعتماد سرمایه گذاران به شبکه های غیر متمرکز شود، در صورتی که سیستم اثبات سهامی که توسط این سه شرکت طراحی شده است پیوسته نرخ سود ثابتی را به سرمایه گذاران خود ارائه می کند.

3 شرکت بزرگ بلاک چین

شبکه های سپرده گذاری (استکینگ) رمزارز

سیستم انکر به این صورت است که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بخشی از دارایی رمزارز خود را در بستر شبکه بلاک چین سپرده گذاری (استکینگ) کنند. شبکه های استکینگ رمزارز بر خلاف شبکه های سنتی که مبتنی بر الگوریتم اثبات کار هستند، بر اساس الگوریتم اجماع اثبات سهام طراحی شده اند.

پیش از این شرکت پلکادوت با همکاری پروژه جیت کوین طرحی را پیش بینی کردند که به توسعه دهندگان شبکه های بلاک چین کمک می کند تا کمک های مالی دریافت کنند.

پلتفرم کونوس

سیستم استکینگ رمزارز در شبکه کونوس

پلتفرم کونوس از جمله شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که در سالیان اخیر توانسته است با ارائه انواع خدمات مالی و همچنین ایجاد یک محیط امن معاملاتی، سرمایه گذاران بسیاری را به سمت درگاه های مالی خود جذب کند.

در سالیان اخیر و با فروکش کردن تب و تاب بازارهای سرمایه حول شبکه های استخراج رمزارز، بسیاری از شبکه های بلاک چین به سمت درگاه های سپرده گذاری (استکینگ) رمزارز متمایل شده اند.

در شبکه های استکینگ بر خلاف شبکه های اثبات کار، سکه ای برای استخراج وجود ندارد، بلکه کاربران می توانند قسمتی از دارایی های رمزارز خود را در شبکه بلاک چین به اصطلاح قفل کنند.

به قفل کردن سرمایه رمزارز در یک شبکه بلاک چین اصطلاحاً سپرده گذاری یا استکینگ رمزارز گفته می شود.

بیشتر بخوانید:

استکینگ رمزارز چیست؟

پلتفرم کونوس در راستای ایجاد یک محیط رقابتی در بستر شبکه های مالی خود، پیشنهادهای مالی گسترده ای به سرمایه گذاران خود ارائه می دهد.

به این ترتیب که سرمایه گذاران می توانند با خرید استیبل کوین های پلتفرم کونوس، در ازای هر سکه، سود مشخصی از شبکه بلاک چین کونوس دریافت کنند.

رمزارزهای پایدار (استیبل کوین) پلتفرم کونوس چنانکه از اسم آن مشخص است قیمت پایداری دارند و ارزش آنها متاثر از نوسانات قیمت بازار سرمایه نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

کونوس ایکس ،بانک نوین غیرمتمرکز

بنابراین سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که با خرید استیبل کوین های پلتفرم کونوس نه تنها ارزش دارایی آنها طی مرور زمان کاهش پیدا نمی کند، که به دلیل سپرده گذاری و اعطای سود حاصل از کارمزدهای معاملاتی شبکه، ارزش سرمایه آنها افزایش می یابد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی