قطعه هنری “من نمی توانم نفس بکشم” در ازای رمزارز در مزایده فروخته شد

66
قطعه هنری

اوسین آشی که یک هنرمند نیجریه ای خودآموخته رمزارز است، اثر هنری دیجیتال خود با نام “من نمی توانم نفس بکشم” را در ازای 7 سکه اتریوم و از طریق مزایده در شبکه اجتماعی بلاک چین فروخت.

این اثر هنری انعکاس واقعه اخیر در کشور آمریکا است که در آن یک شهروند آمریکایی آفریقایی تبار به طرز وحشتناکی توسط مامور پلیس کشته شد. این اثر تنها در طی 6 ساعت فروخته شد و به گفته هنرمند خالق این اثر، بخشی از درآمد حاصل از فروش آن به نهضت و جنبش “زندگی سیاهان ارزشمند است” داده خواهد شد.

این هنرمند نیجریه ای تا کنون جوایز مختلفی از نهادهای هنری دریافت کرده است. صنایع هنری رمزارز و هنرهای دیجیتال این پتانسیل را دارند تا در آینده ای نزدیک سرمایه های زیادی را به سمت بازارهای خود جذب کنند.

بازارهای هنری مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

بازارهای هنری مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

شبکه های رمزارز و محیط های غیر متمرکز دارایی های دیجیتال این توانایی را دارند تا با فراخواندن هنرمندها و جذب دیگر افراد خلاق، آثار هنری ایشان را در معرض دید همگان قرار دهند. تمام آثاری که در بستر وب سایت سوپررِر (SuperRare) قرار دارد توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می شوند. هنرمندان آثار دیجیتالی می توانند آثار خود را در بازارهای رمزارز به مزایده بگذارند.

نظر شما درباره اینکه هنرمندان ایرانی هم در ازای دریافت رمزارز آثار هنری خود را در شبکه های غیر متمرکز بلاک چین بفروشند چیست؟ در ایران کنونی ما جوان های هنرمند و خلاق زیادی هستند که آثار زیبا و قابل توجهی خلق می کنند، اما متاسفانه بستر مناسبی برای آنها فراهم نیست تا بتوانند آثار خود را در نمایشگاه های هنری در معرض دید عموم قرار دهند.

با ایجاد فرهنگ خرید و فروش آثار هنری در شبکه های بلاک چین چه بسا تعداد زیادی از هنرمندان جوان به اصطلاح خیابانی به سمت شبکه های غیر متمرکز جذب شوند. نظر شما در مورد این ایده چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی