وزارت دادگستری آمریکا طرح جامع چارچوب اجرایی رمزارزها را منتشر کرد

35

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در تازه ترین گزارش خود طرح جامع چارچوب اجرایی رمزارزها را منتشر کرده است. این طرح جامع، چالش های اجرایی و خطرات امنیتی در صنعت رمزارزها را مورد بررسی قرار می دهد.

بلاک چین این ظرفیت را دارد تا جوامع مدنی را در سطوح کلان متحول کند

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا در مصاحبه خود اعلام کرد تکنولوژی نوظهور بلاک چین با برخورداری از ظرفیت های گسترده می تواند انقلاب عظیمی در نحوه ارتباط انسان ها با یکدیگر ایجاد کند. مطابق این طرح جامع، نهادهای اجرایی فدرال موظف هستند برای گذار به سمت اجتماع مدرن مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، از ظرفیت های فنی این نوآوری پرکاربرد در زیرساخت های تجاری خود استفاده کنند.

این طرح جامع همچنین به بررسی خطراتی که تکنولوژی بلاک چین می تواند متوجه جامعه آمریکا کند، می پردازد. در طرح جامع چارچوب اجرایی رمزارزها، وزارت دادگستری آمریکا به بررسی موشکافانه ابعاد غیر قانونی استفاده از رمزارزها نیز پرداخته است. بازوی امنیت سایبری این وزارت خانه با جزئیات دقیق به این موضوع پرداخته که چگونه مجرمان سایبری برای مخفی نگه داشتن فعالیت خود در فضای دارک وب از امکانات تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها استفاده می کنند.

تکنولوژی بلاک چین به مجرمان سایبری کمک می کند تا خود را از دیدرس مراجع نظارتی مخفی کنند

این وزارت خانه در گزارش خود تصریح کرد مجرمان سایبری در حین اجرای حملات باج خواهانه بیشتر مایل هستند از رمزارزها استفاده کنند زیرا پایانه های همتا به همتای تکنولوژی بلاک چین به کلاهبرداران این امکان را می دهد تا هویت خود را از دیدرس مراجع نظارتی مخفی نگه دارند.

ویلیام بار تاکید کرد تمکین به قانون اساسی و عدم سوء استفاده از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین یک ضرورت برای تمامی دست اندرکاران این صنعت نوظهور است.

این طرح جامع تا حدودی چارچوب حقوقی و قضایی مرتبط با تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها را مشخص می کند. ماه گذشته سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا با راه اندازی یک پایگاه پژوهشی و تحقیقاتی اعلام کرد در نظر دارد از ابعاد علمی و فنی نوآوری های نوظهور مانند تکنولوژی بلاک چین برای مقابله با چالش های اطلاعاتی استفاده کند.

منبع: blockchain.news

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی