38 هزار نفر در حال تماشای ویدیو کلاهبرداری در یوتیوب بودند

168
ویدیو کلاهبرداری

طبق گزارش های اطلاعاتی، بیش از 38 هزار نفر در حال تماشای ویدیو کلاهبرداری در شبکه یوتیوب بودند. در این ویدیو کلاهبرداران از توکن های Vet پلتفرم وی چین (VeChain) برای فریب کاربران استفاده می کردند.

در این ویدیو زنده قرار بود نیم میلیون توکن وت پلتفرم ویچین به صورت رایگان بین کاربران پخش شود. یکی از استراتژی های کلاهبرداری سنتی، استفاده از راهکار “پول خود را دو برابر کنید” است.

در این نوع استراتژی از افراد خواسته می شود که در ازای پرداخت یک واحد از رمزارز خود، دو واحد از همان رمزارز را دریافت کنند. 

در این نوع ویدیوها معمولاً کلاهبرداران، شبکه های جعلی در بستر یوتیوب ایجاد می کنند و با دادن وعده های فریبنده سعی می کنند دارایی رمزارز افراد را از دست آنها خارج کنند.

پیش از این نیز در سال جاری کلاهبرداران سعی کردند با سوء استفاده از حسن شهرت شبکه هایی نظیر کوین بیس و اسپیس ایکس، دارایی بیت کوین افراد ساده لوح را از چنگ آنها بیرون بکشند.

ویدیو اسپیس ایکس بیش از 80 هزار نفر بازدید کننده را در بستر یوتیوب جذب کرده بود و الان ویدیو کلاهبرداری وی چین 38 هزار نفر را جذب کرده است.

بسیاری از آنها علیرغم هشدارهای مراجع امنیتی و تجربه های قبلی، کماکان در دام این نوع کلاهبرداری ها گرفتار می شوند.

ویدیو کلاهبرداری یوتیوب

پول خود را دو برابر کنید

با افزایش آگاهی کاربران، کلاهبرداران نیز مجبور شده اند وعده های خود را چندین برابر کنند. در ویدیو کلاهبرداری ، کلاهبرداران وعده داده بودند کاربرانی که توکن های وت خود را به آدرس کیف پول نمایش داده شده ارسال کنند، پنج  برابر سپرده خود را دریافت می کنند.

کلاهبرداران برای ایجاد یک فضای ذهنی مطمئن نزد کاربران اقدام به ایجاد یک وب سایت جعلی می کنند و برخی تراکنش های مالی صورت گرفته را در بستر وب سایت در معرض نمایش قرار می دهند. همین موضوع باعث می شود وجهه عمومی و اعتباری کلاهبرداران نزد کاربران افزایش پیدا کند.

تاکنون بیش از 320 هزار توکن وت وی چین به کیف پول کلاهبرداران واریز شده و در کمال تعجب کماکان هیچ وجه توکن مالی به کاربران پرداخت نشده است.

مشخص نیست چرا بسیاری از کاربران اجازه می دهند اینگونه ساده لوحانه توسط کلاهبرداران فریب داده شوند و بدتر از آن مشخص نیست چرا شبکه یوتیوب اجازه می دهد کلاهبرداران رمزارز به این راحتی در بستر این شبکه جهانی فعالیت کنند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی