پاسپورت سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

104

دولت سنگاپور در نظر دارد در راستای ارتقای سطوح امنیتی مراکز پزشکی و درمانی و بهبود عملکرد مدیریت اطلاعات پزشکی شهروندان خود از پاسپورت سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده کند.

به گزارش سکه نیوز، این پاسپورت دیجیتال این امکان را به نهادهای مراقبت پزشکی می دهد تا اطلاعات درمان شهروندان را در کیف های دیجیتال ذخیره و نگهداری کنند. تکنولوژی بلاک چین از طریق ایجاد یک بستر غیر متمرکز ذخیره اطلاعات پزشکی نه تنها امنیت شهروندان و بیماران را تامین و از حریم خصوصی آنها محافظت می کند، بلکه در وقت و انرژی کارکنان مراکز درمانی نیز صرفه جویی می کند.

به این ترتیب تمامی اطلاعات پزشکی شهروندان سنگاپور به صورت هوشمند در بستر شبکه بلاک چین قرار می گیرد. دولت سنگاپور اعتقاد دارد استفاده از تکنولوژی بلاک چین باعث می شود استفاده از مدارک کاغذی در نهادهای پزشکی عملاً از رده خارج شود. در مراکز پزشکی، نگهداری از بایگانی های بزرگ و پشینیه اطلاعاتی بیماران، باعث می شود انرژی زیادی از کارکنان و تیم مدیریتی بیمارستان ها گرفته شود.

تکنولوژی بلاک چین این امکان را به بیماران می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن و بدون گرفتار شدن در بروکراسی های اداری، به اطلاعات و پیشینه پزشکی خود دسترسی پیدا کنند.

پاسپورت سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در آینده نزدیک در مراکز مسافرتی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بنابراین تمامی مسافران می توانند پیش از سفر اطلاعات پزشکی خود را در اختیار مراکز توریستی قرار دهند. استفاده از تکنولوژی بلاک چین در مراکز مسافرتی، امنیت شهروندان را حین سفرهای توریستی تضمین می کند.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی