پروژه شبکه باز چین به زودی راه اندازی می شود

126
پروژه شبکه باز چین

شرکت تلگرام مجبور شد به دلیل شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، پروژه شبکه باز خود را تعلیق کند. قرار است روز ۱ آگوست، تلگرام پروژه شبکه باز خود را رسماً از رده خارج کند. هم اکنون پروژه های شبکه باز بسیاری در سطح جهانی در حال توسعه هستند.  

چین اخیراً از پروژه شبکه باز خود رونمایی کرده است. این پروژه با نام TONCommunity.org شناخته می شود و قرار است به زودی ۱۰ میلیون سکه رایگان به صورت ایردراپ (Air Drop) در اختیار کاربران خود قرار دهد.

پس از تعلیق پروژه شبکه باز تلگرام، چین از کاربران این شبکه جهانی برای پیوستن به پروژه شبکه باز این کشور دعوت کرد. پروژه شبکه باز چین از لحاظ حجم سرمایه و جذب کاربران بین المللی، مهمترین جایگزین برای پروژه شبکه باز تلگرام محسوب می شود.

مدیر ارشد اجرایی پروژه شبکه باز چین در مصاحبه اخیر خود گفت بیشتر کاربران این شبکه از کشورهای چین، سنگاپور و روسیه هستند.

پروژه شبکه باز چین

پس از تعلیق پروژه شبکه باز تلگرام، شرکت های مختلفی تصمیم گرفتند از شبکه باز این شرکت برای توسعه پروژه بلاک چین استفاده کنند.

شرکت Free TON community نیز در روز ۷ می اعلام کرد پروژه شبکه باز تلگرام را به صورت مستقل توسعه خواهد داد. این شرکت اخیرا حدود ۱.۵ میلیون سکه رایگان در اختیار کاربران شبکه باز خود قرار داده است.

در روز ۲۱ جولای، هستر پی یرس، کمیسیونر و عضو عالی رتبه سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، اقدام این سازمان مبنی بر تعلیق پروژه باز تلگرام را محکوم کرد.

پی یرس که به دلیل حمایت های گسترده از تکنولوژی های نوظهور به ویژه شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در آمریکا به “مادر رمزارز” مشهور است گفت از همان روز اول نیز با تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا مبنی بر تعلیق پروژه باز تلگرام مخالف بوده است. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی