مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۸:۲۸

کامبوج پلتفرم جامع بین بانکی خود را در بستر بلاک چین راه اندازی کرد

در ماه های اخیر و با توسعه روزافزون صنعت امور مالی غیر متمرکز، کشورهای جهان صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار داده اند. در این میان کامبوج که در جنوب شرق آسیا قرار دارد، پلتفرم جامعی را برای معاملات ارزهای دیجیتال به صورت رسمی راه اندازی کرده است. این پلتفرم جامع در بستر بلاک چین راه اندازی شده است.

پلتفرم جامع کامبوج برای انتقال وجوه و یا پرداخت های مالی در سطوح بین بانکی راه اندازی شده است

به گفته مقامات ارشد بانک مرکزی کامبوج این پلتفرم جامع برای انتقال وجوه و یا پرداخت های مالی در سطوح بین بانکی ایجاد و به صورت رسمی راه اندازی شده است. این پلتفرم جامع بین بانکی به شهروندان کامبوجی کمک می کند تا با سهولت و امنیت بیشتر معاملات بانکی خود را انجام دهند. پلتفرم جامع بین بانکی کامبوج این امکان را برای شهروندان این کشور ایجاد کرده است تا بدون نیاز به پرداخت کارمزد شبکه و هزینه های اضافی، قبوض خود را به صورت غیر حضوری پرداخت کنند.

پلتفرم جامع معاملات بین بانکی کامبوج سطح رفاه مدنی را در این کشور ارتقا خواهد داد

چئا سری، رئیس کل بانک مرکزی کامبوج در مصاحبه خود در حین معارفه پلتفرم جامع بین بانکی این کشور ابراز امیدواری کرد که این پلتفرم جامع معاملاتی سطح رفاه مدنی در کشور کامبوج را ارتقا دهد و از شیوع و انتشار گسترده ویروس کرونا در دراز مدت جلوگیری کند.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی کامبوج، شهروندان این کشور می توانند با استفاده از درگاه پرداخت الکترونیکی پلتفرم جامع بین بانکی کامبوج، بدون نیاز به ملاقات های حضوری، نسبت به سپرده گذاری، واریز، برداشت، ارسال و یا دریافت انواع وجوه مالی اقدام کنند.

بانک مرکزی کامبوج تصریح کرد که پلتفرم جامع معاملات بین بانکی این کشور، رهیافتی از ارز دیجیتال بانک مرکزی نخواهد بود، بلکه صرفاً ابزری برای تسهیل پرداخت های الکترونیکی محسوب می شود.

با این اوصاف صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به بحث داغ این روزهای صنعت امور مالی غیر متمرکز تبدیل شده است. بسیاری از کشورهای بزرگ صنعتی جهان با ارائه طرح های پژوهشی و اجرایی در صدد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.