یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

کره جنوبی از سیستم احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی در نظر دارد از ماه اکتبر سال جاری از سیستم احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده کند. این سیستم به صورت هوشمند، هویت کارمندان این آژانس را مورد سنجش و بررسی قرار می دهد.

آژانس امنیت و اینترت کره جنوبی در راستای اجرای یک طرح تشویقی، بین کارمندان خود توکن های ویژه ای را نیز توزیع می کند. کارمندانی که حائز دریافت توکن های ویژه آژانس شوند، قادر خواهند بود با استفاده از پاداش های توکن خود از فروشگاه محل کار، خوراکی هایی مانند اسنک و نوشیدنی خریداری کنند.

سیستم احراز هویت آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی به کارمندان این آژانس این امکان را می دهد تا با استفاده از رمزینه های پاسخ سریع (QR) از تکنولوژی ارتباط از راه نزدیک (NFC) استفاده کنند و از طریق پلتفرم بلاک چین که پایگاه داده را کنترل خواهد کرد با محیط کاری خود ارتباط برقرار کنند.

با استفاده از سیستم بلاک چین می توانید از محل کار خود نوشیدنی و خوراکی خریداری کنید

این سیستم همچنین به کارمندان این امکان را می دهد تا از کافی شاپ محل کار خود نوشیدنی خریداری کنند و یا از کتابخانه آژانس، کتاب های مورد علاقه خود را به امانت بگیرند.

با همه گیری ویروس کرونا و خطر تماس نزدیک در محیط های کاری، بسیاری از آژانس های دولتی در تلاش هستند از تکنولوژی بلاک چین برای به حداقل رساندن تماس های کاربری استفاده کنند.

تکنولوژی بلاک چین نقطه پایانی بر سامانه های احراز هویت از طریق تشخیص چهره خواهد بود

کیم سئوک هوان، مدیر ارشد اجرایی آژامس امنیت و اینترنت کره جنوبی در مصاحبه اخیر خود گفت سیستم احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین می تواند امنیت و آسایش خاطر کارمندان را ارتقا دهد. هوان معتقد است تکنولوژی بلاک چین نقطه پایانی بر سامانه های احراز هویت از طریق تشخیص چهره خواهد بود.

دولت کره جنوبی در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵، بیش از ۴۸ میلیارد دلار در زمینه تکنولوژی بلاک چین سرمایه گذاری کند. این کشور در صدد است تمامی صنایع تجاری فعال درون مرزهای خود را از طریق تکنولوژی بلاک چین هوشمند سازی کند.

مون جه-این رئیس جمهور کره جنوبی در مصاحبه اخیر خود گفت: “انقلاب صنعتی چهارم و تمدن دیجیتال، آینده بشر را رقم خواهند زد. توسعه ملی تکنولوژی های نوین و پیشرفت در مسیر فناوری های نوظهور، چشم انداز کره جنوبی در آینده خواهد بود. این فرصت ایجاد شده است تا از اقتصاد سنتی پیشین به سمت اقتصاد پویا و صنعتی آینده حرکت کنیم.”

صنعت بلاک چین در کشور کره جنوبی پیشرفت چشمگیری داشته است

کشور کره جنوبی در سالیان اخیر نقش بسزایی در نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین ایفا کرده است. به عنوان مثال اخیراً شهر سئونگنام که به “سیلیکون ولی” کره جنوبی مشهور است اعلام کرد سیستم پرداخت مالی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را به زودی راه اندازی می کند.

اخیراً یکی از بزرگترین بانک های تجاری کره طی توافق با سازمان راه و جاده این کشور اعلام کرد شهروندان می توانند عوارض خود را از طریق سیستم های پرداخت الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین پرداخت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۷۷.۲۷
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۲۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۱
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۴۲.۰۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.