شبکه بلاک چین به بزرگ‌ترین میدان‌های نفتی آمریکا می‌رود

331
بلاک چین به بزرگ‌ترین میدان‌های نفتی آمریکا می‌رود

شرکت Antelope از شبکه بلاک چین شرکت Data Gumbo استفاده می‌کند تا برای اولین بار بلاک چین را در زمینه خدمات مدیریت منابع آب در نفت و گاز استفاده کند. بلاک چین Data Gumbo به Antelope کمک می‌کند تا برای مشتریانش اجرای قراردادها و پرداخت‌ها را خودکار کند. مدیر عامل Data Gumbo معتقد است بلاک چین مزیت‌های بزرگی مثل امنیت، قطعیت داده‌ها و کاهش هزینه‌ها را برای صنعت نفت رقم می‌زند.

شرکت فناوری Data Gumbo Corp مستقر در شهر هیوستون که پلتفرم بلاک چین به‌عنوان خدمتی را به‌منظور ساده و کارآمد کردن قراردادهای هوشمند نفت و گاز توسعه داده، با شرکت Antelope Water Management مستقر در آستین همکاری می‌کند که راه‌حل‌های آب پایدار را به صنایع استخراج نفت و گاز ارائه می‌دهد و از GumboNet، شبکه بلاک چین Data Gumbo استفاده می‌کند.

داستین براونلو (Dustin Brownlow)، مدیرعامل Antelope می‌گوید:

«به‌عنوان یک شرکت جامع مدیریت آب در میدان نفتی Permian Basin که خدمات مدیریت سفارشی در زمینه زیرساخت آب ارائه می‌دهد، مشتاقیم تا Data Gumbo را با همه واحدهای کسب‌وکارمان تلفیق کنیم. Data Gumbo شرکتی تحول‌آفرین است که به ما این امکان را می‌دهد که به مشتریان، فروشنده‌ها و تنظیم‌گران بهترین تجربه ممکن را با قراردادهای هوشمند ارائه کنیم. انگیزه زیادی داریم که عملیات‌هایمان را شفاف‌تر کنیم و در عین حال از طریق بلاک چین Data Gumbo هزینه‌های بی‌جهت و دوباره‌کاری‌ها برای حذف داده‌ها و اشیا منبع داده اشتباه را برای همه ذی‌نفعان از بین ببریم.»

صنعت نفت با این اقدام برای اولین بار از پلتفرم بلاک چین در مورد خدمات مدیریت منابع آب در نفت شیل ایالات متحده استفاده می‌کند. Antelope قدرت GumboNet را به‌کار می‌گیرد تا برای مشتریان و شرکت‌های مختلف طرف قراردادش در زمینه خدمات زیرساخت، رسیدگی، منبع‌یابی و دفع آب، داده‌ها را به‌صورت لحظه‌ای شفاف کند و اجرای قراردادها و پرداخت‌ها را خودکار کند.

اندرو بروس، مدیرعامل Data Gumbo می‌گوید:

«Data Gumbo اولین بلاک چین در حفاری دور از ساحل بود و حالا نیز اولین بلاک چین در مدیریت آب در صنعت نفت و گاز است. پیش‌بینی می‌کنیم که همچنان بتوانیم در بخش‌های مختلف این صنعت اتفاق‌های جدیدی را رقم بزنیم چرا که شرکت‌ها به‌مرور متوجه می‌شوند چه مزیت‌های بزرگی مثل امنیت، قطعیت داده‌ها و مهم‌تر از همه کاهش هزینه‌ها را برای آن‌ها فراهم می‌کنیم.»

بینش‌های GumboNet باعث می‌شوند همه مشتریان و فروشنده‌ها از تغییرناپذیری داده‌ها و دقت اندازه‌گیری مطمئن باشند و در نتیجه تراکنش‌های تضمین‌شده و امنی داشته باشند. ذی‌نفعان Antelope و تنظیم‌گران محلی از قطعیت داده‌ها برای کاهش هزینه‌های بالاسری، کاهش پرداخت‌های معوق بین طرف‌ها و تضمین قطعیت داده‌ها برای همه تراکنش‌های کسب‌وکارها بهره می‌برند.

Data Gumbo با این اتفاق به Permian Basin، بزرگ‌ترین میدان نفتی جهان و بخش دیگری از صنعت نفت و گاز یعنی مدیریت منابع آب وارد می‌شود. مشتریان Antelope برای اولین بار قادر خواهند بود که روی پلتفرم بلاک چین امنی که به فعالیت‌های پیچیده و ۲۴ ساعته خدمات ارائه می‌کند، از قراردادهایی بهره ببرند که خودکار اجرا می‌شوند و به نظارت غیرخودکار نیاز ندارند.

مدیران ارشد Data Gumbo در عملیات‌های میان‌دستی، حفاری و تکمیل صنعت نفت و گاز بیش از ۲۰۰ سال تجربه دارند. GumboNet ابتدا برای صنعت نفت و گاز ایجاد شده اما کاربردهای صنعتی دیگری هم دارد. شرکت‌ها می‌توانند با پرداخت حق اشتراک از GumboNet استفاده کنند. این بلاک چین نیاز شرکت‌ها را برای ایجاد و نگهداری از بلاک چین‌های مجزا و داخلی برطرف می‌کند. با وجود سوابق تغییرناپذیر و قابل حسابرسی که به طرف‌های مختلف این امکان را می‌دهد که به تراکنش‌ها اعتماد کنند، هیچ‌کدام از طرف‌ها نمی‌توانند یک‌جانبه جزئیات را تغییر دهند، همه ذی‌نفعان سطح یکسانی از شفافیت و نتایج را دریافت می‌کنند و سرانجام می‌توان پرداخت‌ها را خودکار کرد که منجر به صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر می‌شود.

منبع : the-blockchain

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی