بلاک‌چین صنعت گردشگری را به کلی تغییر خواهد داد

128
بلاک‌چین صنعت گردشگری را به کلی تغییر خواهد داد

صنعت گردشگری دارای بازیگران متعددی است. بازیگرانی که برای رونق بخشیدن به اقدامات و فعالیت‌های خود نیازمند تعامل و ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند. تبادل داده‌ها و اطلاعات مسافران از جمله مهم‌ترین بخش تعامل بخش‌های مختلف صنعت گردشگری برای ادامه حیات و تداوم رشدشان است. بلاک‌چین می‌تواند به عنوان یک ابزار و فناوری هوشمند و مفید به برقراری تعامل مثبت و سازنده میان بازیگران صنعت گردشگری کمک کند. با توجه به اینکه امکان ردیابی و پیگیری داده‌ها در بستر بلاک‌چین وجود دارد و دست‌کاری و تغییر در این شبکه نیز ممکن نیست، به راحتی می‌توان از آن در صنعت گردشگری دنیا بهره برد.

بلاک‌ چین چطور به صنعت گردشگری کمک خواهد کرد؟

فرایند انتقال داده‌ها و ارتباطات میان شرکت‌های هوایی، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، بانک‌ها و مراکز پرداخت و تمام عناصر دخیل در گردشگری از طریق بلاک‌چین به خوبی صورت خواهد گرفت. زیرا با شبکه‌ای واضح و وسیع رو به رو هستیم که امکان پیگیری تمام داده‌ها در آن به خوبی مهیاست. جریان شفاف و ایمن پرداخت هم یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت گردشگری است و به همین خاطر استفاده از بلاک‌چین که اجازه کلاه‌برداری و تغییر در داده‌ها را نمی‌دهد در این عرصه بسیار مفید خواهد بود. حذف واسطه‌های پرداخت در مسیر گردشگری باعث کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها خواهد شد. کاهش هزینه‌ها و درآمد بیشتر می‌تواند جان تازه‌ای در رگ‌های گردشگری هر کشوری جاری کند و این دستاورد بزرگ به مدد شبکه‌ای وسیع مانند بلاک‌چین به خوبی مقدور خواهد بود.

مدیریت هتل‌ها به کمک بلاک‌چین چطور پیش خواهد رفت؟

به کمک شبکه غیرمتمرکز بلاک‌چین، مدیریت هتل‌ها و مراکز گردشگری هم ساده‌تر خواهد شد و ارتباطی بی‌واسطه میان افراد در سراسر نقاط دنیا و مراکز اقامت گردشگری به وجود می‌آید. به کمک امکان پیگیری موجود در بلاک‌چین، پیگیری بار و وسایل مسافران هم راحت‌تر می‌شود و همه چیز به شکلی روان‌تر و پویاتر در صنعت گردشگری به جریان خواهد افتاد. برقراری ارتباط میان هتل‌ها و افراد برای پرداخت هزینه اقامت هم بی‌واسطه پیش خواهد رفت. بدیهی است که در این صورت، بسیاری از هزینه‌ها هم به طرز قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کنند.

سهولت سفر با بلاک‌ چین را تجربه خواهیم کرد؟

بلاک‌چین، شبکه‌ای است که در آن خبری از پنهان‌کاری نیست. همه کاربران و اصطلاحا گره‌های حاضر در آن در تایید فرایندها حضور و نقش دارند. در چنین شرایطی با وجود امکان تولید محتوا در بستر بلاک‌چین، امکان دست‌یابی به اطلاعات حقیقی و نه تبلیغاتی درباره کیفیت هتل‌ها، پروازها و تمام عناصر گردشگری در اختیار افراد قرار خواهد گرفت. همان‌طور که می‌بینید، دنیای بلاک‌چین بسیار متنوع‌تر و کاربردی‌تر از آن است که فقط به امور مالی و تراکنش‌های ارزی محدود شود. به مدد امکانات فوق‌العاده‌ای که در حوزه ذخیره داده‌ها، شفاف‌سازی درباره آنها و ارتباطات ایجاد می‌کند به طور قطع در آینده بیشتر و بیشتر میان عناوین زندگی روزانه‌مان از آن خواهیم شنید. صنعت گردشگری به ابزارهای تازه‌ای مانند رمزارزها و بلاک‌چین نیاز دارد. در این صورت است که مفهوم دهکده جهانی هم بیشتر و بهتر درک خواهد شد و همه نقاط جهان در یک سیستم وسیع و پیوسته در تعامل و ارتباط قرار خواهند گرفت.

منبع : Cintjournal

 

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی