دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی برنامه آموزشی بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

26
دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی برنامه آموزشی بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی، برنامه آموزشی فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع‌شده راه‌اندازی می‌کند. یکی از اهداف این طرح ایجاد ظرفیت شغلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در این حوزه و کمک به رشد صنعت بلاک چین کاناداست. در پایان این دوره از دانشجویان انتظار می‌رود که راه‌حل‌های بلاک چین را نقادانه تحلیل کنند و حوزه‌های نوآورانه‌ای را بررسی کنند که بلاک چین در آن‌ها کاربرد دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) در ونکوور برای دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی، برنامه آموزشی فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع‌شده راه‌اندازی می‌کند. این برنامه اولین دوره از این نوع در کاناداست.

ویکتوریا لمیو (Victoria Lemieux)، دانشیار مدرسه اطلاعات UBC و مدیر گروه پژوهشی Blockchain@UBC می‌گوید: «این طرح به‌عنوان اولین دوره آموزشی بلاک چین برای دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی در کانادا، اقدامی تحول‌آفرین برای بخش بلاک چین این کشور و دیگر کشورهاست. این طرح به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در زمینه فناوری‌های نوظهوری که تقاضای زیادی دارند، مهارت کسب کنند و با پر کردن پست‌های خالی این حوزه در صنعت، رشد اقتصادی را افزایش دهند.»

این دوره آموزشی روی ۴ بخش اصلی سلامتی و تندرستی، انرژی پاک، فناوری تنظیم‌گری و مسائل بومی تمرکز می‌کند و به‌دنبال آموزش ۱۳۹ دانشجو در طول ۶ سال است. این طرح با پشتیبانی ۱۵ شریک صنعتی از دامنه گسترده‌ای از بخش‌ها اجرا می‌شود که در همکاری با سازمان پژوهشی Mitacs به دانشجویان دوره‌های کارآموزی ارزشمند ارائه می‌دهند. Boehringer Ingelheim (Canada) Ltd. از شرکای اصلی این طرح است که از پژوهش‌هایی با موضوع مشترک بلاک چین و مراقبت سلامت پشتیبانی مالی می‌کند.

یولی برادل (Uli Brödl)، معاون امور پزشکی و تنظیم‌گری Boehringer Ingelheim (Canada) Ltd. می‌گوید:

«مفتخریم که بخشی از این همکاری هستیم که در کانادا اولین دوره‌ای است که در حوزه فناوری بلاک چین، آموزش چندرشته‌ای به دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند و نسل آینده نوآوران را پرورش می‌دهد. این همکاری ما را قادر می‌سازد که با رشد دانش و تخصص دانشمندان از ارزش فناوری بلاک چین در مراقبت سلامت بهره‌برداری کنیم.»

هدف این طرح ایجاد ظرفیت شغلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای موجود در این حوزه و کمک به رشد صنعت بلاک چین کانادا و در ضمن برطرف کردن برخی از پیچیده‌ترین مشکلات اجتماعی فنی جهان است‌.

این طرح منحصربه‌فرد که قرار است تبدیل به دوره آموزشی بلاک چین چندرشته‌ای با بیشترین رشته‌ها در جهان شود، ابزارها و اپلیکیشن‌های نسل بعد را در اختیار دانشجویان می‌گذارد تا در صدد حل مسائل مربوط به فین‌تک، علوم مهندسی و کامپیوتر و مدیریت اطلاعات برآیند.

Mitacs برای این طرح در طول ۶ سال ۱.۳۲۴ میلیون دلار کمک مالی معادل سرمایه‌گذاری صنعت تعیین کرده که سالانه به حداکثر ۱۸ دوره کارآموزی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۸ دوره کارآموزی برای دانشجویان دکترا شامل آموزش مهارت و کسب تجربه بین‌المللی اختصاص می‌یابد. ارزش این کمک مالی در مجموع ۲.۴۴ میلیون دلار است و شامل ۱۵۶ دوره کارآموزی و پروژه‌های آموزشی پس از دکترا می‌شود.

الهاندرو ادم (Alejandro Adem)، مدیر عامل و سرپرست علمی Mitacs می‌گوید:

«Mitacs خرسند است که از طرح آموزشی بلاک چین دانشگاه بریتیش کلمبیا پشتیبانی می‌کند که با رشد نوآوری و آموزش استعدادهای بسیار ماهر، رهبری کانادا در این حوزه نوظهور پژوهش چندرشته‌ای و تحول‌آفرین در کسب‌وکار را تقویت می‌کند.»

هیئت علمی رشته‌های مختلف UBC که رابطه محکمی با جامعه محلی بلاک چین و مراکز پژوهشی بلاک چین در جهان دارند، در این دوره تدریس می‌کنند. دانشجویان در پایان این دوره می‌توانند انتظار داشته باشند که راه‌حل‌های بلاک چین را نقادانه تحلیل کنند و همچنین به‌منظور دستیابی به مزیت‌های تجاری، اجتماعی و فنی، حوزه‌های نوآورانه‌ای را بررسی کنند که بلاک چین در آن‌ها کاربرد دارد.

این دوره آموزشی به‌صورت رسمی در ژانویه ۲۰۲۰ شروع می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به https://blockchain.ubc.ca/ مراجعه کنید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا مرکزی جهانی برای پژوهش و آموزش است که همواره در میان ۲۰ دانشگاه دولتی برتر جهان قرار داشته است. از سال ۱۹۱۵ UBC با روحیه کارآفرینی از نوآوری استقبال کرده و شرایط موجود را به چالش کشیده است. UBC دانشجویان، کارکنان و هیئت علمی این دانشگاه را ترغیب می‌کند که عقیده عمومی را به چالش بکشند، در کشف و نوآوری پیشگام باشند و راه‌های جدید یادگیری را بررسی کنند. در UBC به تفکر جسورانه میدان داده می‌شود تا تبدیل به ایده‌هایی شود که می‌توانند دنیا را تغییر دهند.

Blockchain@UBC گروه پژوهشی چندرشته‌ای دانشگاه بریتیش کلمبیاست که بر فناوری بلاک چین متمرکز است. این گروه فناوری بلاک چین را مولفه اصلی تحقیق در مورد این پرسش پژوهشی گسترده‌تر می‌داند که «چطور می‌توان از فناوری‌های نوظهور به نفع مردم کانادا استفاده کرد.»

این گروه طراحی، توسعه و پذیرش فناوری‌های بلاک چین را با پژوهش و آموزش بهبود می‌بخشد. طرح‌های پژوهشی این گروه پژوهشگران و شرکای صنعتی را در کنار هم قرار می‌دهد تا مسائل مهم و فوری را بررسی کنند و ظهور فناوری‌های بلاک چین را جلو بیندازند. طرح‌های آموزشی این گروه با هدف ارتقای دانش و مهارت‌های دانشجویان و متخصصان علاقه‌مند به فناوری‌های بلاک چین شامل دانشجویان کارشناسی، دوره‌های تحصیلات تکمیلی و مدیران ارشد می‌شود. Blockchain@UBC از طریق کمک هزینه‌های UBC برای برنامه گروه‌های پژوهشی شتاب‌دهنده پشتیبانی می‌شود.

منبع : the-blockchain

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی