آمریکایی ها با صدور دلار دیجیتال موافق هستند یا مخالف  

33

نتایج یک تحقیق پژوهشی نشان می دهد اکثریت آمریکایی ها با صدور دلار دیجیتال بانک مرکزی این کشور به علت عدم آشنایی با کارکرد این نوع ارزها مخالف بوده و  فکر می کنند که رمزارزها تنها برای کلاهبرداری و کارهای غیر قانونی استفاده می شود.

به گزارش سکه نیوز، این نظر سنجی که توسط پایگاه استخراج جنسیس انجام گرفته نشان می دهد از میان ۴۰۰ شرکت کننده تنها ۲۵ درصد آنها با صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا موافق هستند.

اکثریت شهروندان آمریکایی نسبت به جایگزینی دلار دیجیتال با پول های کاغذی چندان خوش بین نیستند و مخالفت خود را ابراز کرده اند. البته قابل ذکر است که آمار موافقان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

تعداد موافقان صدور دلار دیجیتال نسبت به ۱ سال پیش دو برابر شده است

اگر به پژوهش های آماری و نظرسنجی های گذشته نگاه کنیم متوجه می شویم که تعداد موافقان صدور دلار دیجیتال نسبت به ۱ سال پیش، دو برابر شده است. ۱۲ ماه پیش تنها ۱۳ درصد شهروندان آمریکایی موافق صدور دلار دیجیتال بودند.

در این نظر سنجی بیش از ۸۵ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که نسبت به چگونگی کارکرد دارایی های دیجیتال و صنعت رمزارزها آشنایی و اطلاعات کافی دارند. اکثریت شهروندان آمریکایی که در این نظر سنجی شرکت کرده بودند تصور می کردند از ارزهای مجازی بیشتر برای انجام فعالیت های غیر قانونی و کلاهبرداری های مالی استفاده می شود. همین موضوع باعث شده ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چندان با استقبال شهروندان آمریکایی روبرو نشود.

بانک های ذخیره فدرال آمریکا پژوهش های جامعی را در ارتباط با کارایی و بازدهی ارزهای دیجیتال انجام می دهند

این خبر درست در هفته ای منتشر شد که لورتا مستر، مدیر ارشد اجرایی بانک ذخیره فدرال کلیولند در مصاحبه خود اعلام کرد این نهاد بانکی تحقیقات و پژوهش های جامعی را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی صورت داده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که دانش و اطلاعات مالی در میان شهروندان آمریکایی چندان در سطح بالایی قرار ندارد. در این نظر سنجی تنها ۳۸ درصد شرکت کنندگان اعتقاد داشتند که دلار توسط دارایی های ارزشمند مانند طلا، اوراق بهادار و یا نفت پشتیبانی می شود در صورتی که ۱۳ درصد آنها هیچ اطلاعی درباره نوع پشتیانی مالی دلار نداشتند.

در این نظرسنجی، ۸۸ درصد شهروندان آمریکایی اعتقاد داشتند تورم اساسی ترین مساله جامعه آمریکا محسوب می شود. در ماه آگوست نیز نتایج یک نظرسنجی توسط بانک مرکزی کانادا نشان داد که سواد اقتصادی با آگاهی نسبت به رمزارزها رابطه مستقیم و با مالکیت نسبت به آنها رابطه عکس دارد. این نظرسنجی نشان داد که افراد باسواد دو برابر کمتر از افراد با اطلاعات و دانش پایین، رمزارز خریداری می کنند.

منبع: کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی