آیا دولت ها در مورد قوانین مرتبط با رمزارزها تصمیم خواهند گرفت یا مردم !؟

23

برایان بروکس ناظر ارشد سیستم های بانکی ایالات متحده آمریکا در تازه ترین مصاحبه خود عنوان کرده است آینده قوانین مرتبط با صنعت رمزارزها در دست مردم است و نه دولت های مرکزی. او گفت تغییرات و تحولات در جوامع انسانی به آهستگی اتفاق می افتند و برای اینکه صنعت رمزارزها بتواند جایگاه خود را در میان مردم باز کند باید با جریانات جوامع مدنی همراه شود.

بروکس گفت در انتها این مردم هستند که درباره قوانین مرتبط با رمزارزها تصمیم نهایی را خواهند گرفت و نه دولت های مرکزی و محافل سیاسی. او گفت نقش دولت های مرکزی، ایجاد چارچوب های قانونی و قضایی مشخص برای جلوگیری از فعالیت های مجرمانه مانند کلاهبرداری و پولشویی است. بروکس معتقد است پیشینه تاریخی نهادهای مرکزی و حاکمان سیاسی به هیچ عنوان این نبوده که کالایی را تولید و یا خدمات فناوری نوینی را به جامعه ارائه کنند.

کنترل نبض بازارهای تجاری باید به خود مردم تفویض شود

بروکس در ادامه ضمن اشاره به حیطه فعالیت دولت های مرکزی گفت محافل سیاسی باید تمام ظرفیت و فکر خود را روی کاری که به آن احاطه و تخصص دارند متمرکز کنند. او گفت وظیفه دولت های مرکزی قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قوانین است. بنابراین کنترل نبض بازارهای تجاری باید به خود مردم تفویض شود.

تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها روش های پرداخت سنتی را از رده خارج خواهد کرد

ناظر ارشد سیستم های بانکی ایالات متحده آمریکا معتقد است تمرکز زدایی از نهادهای تکنولوژی در نهایت یک گزینه مطلوب برای تمامی بازیگران بزرگ تجاری خواهد بود. او به مقایسه سازمان های پست در زمان های گذشته با نهادهای ارتباطی همتا به همتا در عصر کنونی پرداخت و گفت زمانی دفترهای پست تنها راه ارتباط از راه دور محسوب می شد اما فناوری های نوین این نگرش جا افتاده را از درجه اعتبار ساقط کردند. بروکس معتقد است همین سناریو به زودی برای صنعت رمزارزها نیز اتفاق خواهد افتاد و این صنعت نوظهور روش های پرداخت سنتی را از رده خارج خواهد کرد.

نقش دولت های مرکزی در معادلات تجاری به مرور زمان کمرنگ خواهد شد

بروکس معتقد است نقش مرکزی دولت های سیاسی به مرور زمان کمرنگ خواهد شد. او پیش بینی کرد روزی صنعت امور مالی و نظام های اقتصادی نیز شبیه راه های ارتباطی عصر حاضر شوند. در جهان پست مدرن ارتباط افراد با یکدیگر از طریق امواج رادیویی و شبکه های اجتماعی امکان پذیر شده است و چه بسا در آینده پایگاه های اقتصادی و تبادلات مالی نیز به صورت کامل به زیرلایه های جهان ارتباطات دیجیتالی منتقل شود.

بروکس نسبت به پولشویی های گسترده در شبکه های غیر متمرکز چندان نگران نیست و معتقد است در سیستم کنونی بانکداری جهانی نیز پولشویی ها و کلاهبرداری های مالی گسترده ای صورت می گیرد. او در آخر گفت درست مانند نظام های بانکی که برای مقابله با کلاهبرداری های مالی تمهیدات امنیتی ویژه ای را اتخاذ می کنند، در صنعت امور مالی غیر متمرکز نیز باید از سپرهای هوشمند امنیت سایبری برای مقابله با پولشویی استفاده کرد.

منبع: کوین تلگراف.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی