مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۲:۲۸:۰۶

آیا صدور ارز دیجیتال یورو در ۲۰۲۱ عملیاتی شود؟

کریستین لاگارد رئیس سابق صندوق بین المللی پول و رئیس کنونی بانک مرکزی اتحادیه اروپا از شهروندان اروپایی برای اظهار نظر درباره صدور ارز دیجیتال یورو دعوت کرده است.

ارز دیجیتال یورو ارزشی هم تراز با پول های کاغذی و اسکناس های بانکی دارد

کریستین لاگارد در مصاحبه اخیر خود عنوان کرده است صدور ارز دیجیتال یورو کماکان در مرحله پژوهش و بررسی های فنی قرار دارد. لاگارد از مردم اروپا درخواست کرده است نظرات و پیشنهادات خود در ارتباط با چگونگی و پی آمدهای احتمالی صدور ارز دیجیتال یورو را با مقامات ارشد بانک مرکزی اتحادیه اروپا در میان بگذارند. لاگارد در صحبت های خود تاکید کرد که ارز دیجیتال یورو ارزشی هم تراز با پول های کاغذی و اسکناس های بانکی دارد، بنابراین شهروندان می توانند اطمینان کاملی نسبت به پشتوانه مالی ارزهای دیجیتال داشته باشند.

صدور ارز دیجیتال یورو به یک ضرورت تبدیل شده است

لاگارد در ادامه صحبت های خود به بررسی تاثیرات و پی آمدهای صدور ارز دیجیتال یورو پرداخت و عنوان کرد از آنجایی که مردم اروپا به صورت روزافزون نسبت به درگاه های مالی دیجیتال توجه دوچندانی نشان می دهند، صدور ارز دیجیتال یورو به یک ضرورت تبدیل شده است. لاگارد اعتقاد دارد همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است مردم بیشتر از هر زمان دیگر از درگاه های هوشمند خدمات مالی استفاده کنند. همین موضوع نشان می دهد که سیستم های اقتصادی سنتی نمی توانند چندان پاسخگوی نیازهای شهروندان عصر جدید باشند.

طبق برآوردهای پژوهشی انتظار می رود که صدور ارز دیجیتال یورو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود

بانک مرکزی اتحادیه اروپا تا کنون قدم های حائز اهمیتی در راستای صدور ارز دیجیتال یورو برداشته است و طبق برآوردهای پژوهشی انتظار می رود که صدور ارز دیجیتال یورو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود. بانک های مرکزی در سرتاسر جهان اگرچه با نگرشی محافظه کارانه اما با اتخاذ مواضع آشتی جویانه و منعطف، در حال ادامه تحقیقات پژوهشی خود در راستای صدور ارز دیجیتال هستند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۷۴۶.۳۵
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۷.۷۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۰.۵۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۴۹۸.۴۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.