آیا معامله گران رمزارزها، با اهداف بلند مدت سرمایه گذاری می کنند؟

111

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد ۴۵ درصد معامله گران افق دید بالاتر از یک سال و ۱۲.۵ درصد نیز برای سود و عایدی حاصل از سرمایه خود برنامه ریزی مدون ۴ ساله دارند. این نظر سنجی نشان می دهد که تصور رایج مبنی بر اینکه بسیاری از معامله گران دنبال سود آنی هستند، تا چه اندازه اشتباه می تواند باشد و بیشتر سرمایه گذاران دارای افق دید بلند مدت هستند.

وقتی از افراد حاضر در نظر سنجی پرسیده شد کدام رمزارز را به صورت طولانی مدت ذخیره و نگهداری می کنند، اکثر قریب به اتفاق آنها (۷۰ درصد) بیت کوین را به عنوان رمزارز ذخیره خود اعلام کردند. اکثریت حاضر در این نظر سنجی در رنج سنی ۲۶ تا ۵۰ سال قرار داشتند و بسیاری از آنها نیز کمتر از سه سال تجربه سرمایه گذاری داشتند.

آیا معامله گران رمزارزها، با اهداف بلند مدت سرمایه گذاری می کنند؟

بیش از نیمی از افراد حاضر در نظرسنجی درآمد سالانه بالای ۱۰ هزار دلار داشتند. اگرچه این رقم پایینی محسوب می شود اما افراد حاضر در نظر سنجی اکثراً از بازارها و کشورهای در حال توسعه وارد چرخه معاملات رمزارز شده اند که در این کشورها این درآمد سالانه رقم پایینی نیست.

باید در نظر داشته باشیم که تنها ۴۹۱ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند، بنابراین نمی توان به صورت کلی نتایج این نظرسنجی را به کل جامعه تعمیم داد.

بنظر می رسد در بازارهای رمزارز شاهد وقوع نوعی تغییر نگرش هستیم. پیش از این بسیاری از سرمایه گذاران برای کسب سود آنی وارد چرخه معاملات رمزارز می شدند اما هم اکنون بسیاری از آنها دارای افق دید بلند مدت هستند.

منبع: کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی