ابراز نگرانی مقام ارشد دولت ژاپن در مورد صدور ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی چین!

99

کنجی اوکامورا، معاون وزیر اقتصاد ژاپن در تازه ترین مصاحبه خود ضمن هشدار به جوامع جهانی درباره خطرات بالقوه ارز دیجیتال یوان، نسبت به صدور احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ابراز نگرانی کرد.

اوکامورا اعتقاد دارد توسعه و پیشرفت چین در زمینه ارزهای دیجیتال، آزادی جوامع مدنی را با خطرات جدی مواجه خواهد ساخت. اوکامورا پیش از این در مجمع ملی نهادهای اقتصادی ژاپن اعلام کرده بود خوی سلطه جویانه و جباریت چین زمینه را برای بروز و ظهور جوامع مدنی آزادی خواه تنگ کرده است و اگر چین بتواند چتر انحصار خود را در صنعت رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین باز کند، خواهیم دید که اصول شناخته شده نهادهای آزادی خواه پیوسته زیر پا گذاشته خواهند شد.

ارزهای دیجیتال و صنعت امور مالی غیر متمرکز، میدان نبرد جدیدی را در عرصه رقابت تجاری بین قدرت های برتر جهان ایجاد کرده است

پیش از این روزنامه های ملی چین در گزارش های مفصل اعلام کرده بودند تا پایان سال ۲۰۲۰، ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور به صورت گسترده و در سطوح کلان صادر خواهد شد. مقامات ارشد چین اعتقاد دارند ارزهای دیجیتال و صنعت امور مالی غیر متمرکز، میدان نبرد جدیدی را در عرصه رقابت تجاری بین قدرت های برتر جهان ایجاد کرده است. مطمئناً کشوری که بتواند در اقتصاد غیر متمرکز و تکنولوژی بلاک چین دست بالا را داشته باشد، قدرت مانور بیشتری را در معادلات بین المللی خواهد داشت.

در روز ۵ اکتبر نیز بانک مرکزی چین اعلام کرد شرایط برای صدور رسمی ارز دیجیتال یوان به خوبی پیش می رود. نهادهای پژوهشی در چین اعلام کرده اند تنها در ماه های آوریل و آگوست، تراز معاملات تجاری صورت گرفته از طریق ارز دیجیتال یوان به ۱۶۲ میلیون دلار رسیده است.

با اینکه بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان طرح های جامع خود را برای صدور ارز یجیتال اعلام کرده اند اما کماکان هیچ یک از آنها به نتایج قابل توجهی دست پیدا نکرده اند. کشورهای سوئد و ژاپن در این میان با ایجاد برخی زیرساخت های فنی توسعه ارزهای دیجیتال قدم های مهمی را در راستای صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برداشته اند.

منبع: کوین تلگراف.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی