مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۰:۴۸:۲۴

اتحادیه اروپا برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون شهروندان اروپایی، صدور ارز دجیتال یورو را در دستور کار قرار خواهد داد

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا در مصاحبه اخیر خود بار دیگر درباره ضرورت صدور ارز دیجیتال یورو صحبت کرده است. لاگارد که با روزنامه محلی لوموند چاپ فرانسه مصاحبه می کرد درباره همه گیری جهانی ویروس کرونا و تاثیر این ویروس در تغییر چشم انداز اقتصادی در سطوح کلان بین المللی نیز به صورت مفصل صحبت کرد.

اتحادیه اروپا و در رأس آن بانک مرکزی این اتحادیه اخیراً با تصویب لایحه “مشورت عمومی” در ارتباط با صدور ارز دیجیتال یورو قدم حائز اهمیتی در سنجش افکار عمومی شهروندان اروپایی برداشته است.

لاگارد اعتقاد دارد ارز یورو باید با عصر دیجیتال خود را هماهنگ کند. رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا به گرایش نسل جوان به سیستم های نوین پرداخت مالی اشاره کرد و گفت باید با ایجاد زیرساخت های جدید و پذیرش نوآوری های ارزی، نسبت به نیازهای روزافزون شهروندان اروپایی پاسخگو بود.

رئیس سابق صندوق بین المللی پول در ادامه تاکید کرد صدور ارز دیجیتال یورو به معنای حذف پول های کاغذی نخواهد بود بلکه ارز دیجیتال، سیستم های سنتی مالی را تکمیل خواهد کرد.

لاگارد در ادامه صحبت های خود گفت: “اگر روش پرداخت نوینی وجود داشته باشد که بازدهی و بهره وری بیشتری ارائه کند، هزینه های کمتری را به زیرساخت های تجاری وارد سازد، آلودگی کمتری ایجاد کند، از حریم خصوصی کاربران و شهروندان محافظت کند، هزینه انتقال پول به دیگر کشورها را کاهش دهد و در نهایت نقش بین المللی یورو را ارتقا دهد، باید به صورت ویژه توسط نهادهای ارشد این اتحادیه مورد بررسی قرار بگیرد.”

در صورت تصویب کلیات طرح صدور ارز دیجیتال توسط مقامات ارشد مالی اتحادیه اروپا، توسعه و صدور ارز دیجیتال یورو تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱ نهایی خواهد شد

بانک مرکزی اتحادیه اروپا تحت مدیریت کریستین لاگارد تلاش های زیادی صورت داده تا صدور ارز دیجیتال یورو را مورد بررسی قرار دهد. برآورد می شود در صورت تصویب کلیات طرح صدور ارز دیجیتال توسط مقامات ارشد مالی اتحادیه اروپا، توسعه و صدور ارز دیجیتال یورو تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱ نهایی شود.

صدور ارز دیجیتال یورو، سطح کیفی این ارز در مناسبات جهانی را ارتقا خواهد داد

به دلیل اینکه بسیاری از کشورهای بزرگ صنعتی در سراسر جهان صدور ارز دیجیتال را در دستور کار خود قرار داده اند، اتحادیه اروپا برای رقابت در سطوح کلان بین المللی و ارتقای سطح کیفی یورو در مناسبات جهانی، صدور ارز دیجیتال یورو را در دستور کار خود قرار داده است.

لاگارد در ادامه صحبت های خود گفت: “ارز دیجیتال یورو به شهروندان اروپایی این امکان را می دهد تا در عصر جدید تکنولوژی، به شکل نوینی از پول دسترسی پیدا کنند. ارز دیجیتال یورو با ایجاد روش های نوین پرداخت مالی، ضمن ارتقای فرایندهای اتوماسیون و بهبود بهره وری فرایندهای تولید، در ایجاد درگاه های غیر متمرکز نیز نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.