استفاده از رمزارزها در کشور مصر علیرغم رکود ناشی از همه گیری جهانی ویروس کرونا افزایش پیدا کرده است

30

همه گیری ویروس کرونا باعث شده است اقتصاد کشور مصر رکود و ایستایی بی سابقه ای را تجربه کند. مردم مصر برای فرار از تبعات اقتصادی ناشی از رکود بزرگ، حفظ ارزش دارایی های خود و همچنین به عنوان منبع درآمد جایگزین، به سمت استخراج رمزارزها و استفاده از شبکه های معاملاتی غیر متمرکز سوق پیدا کرده اند.

نسل جوان شهروندان مصری گرایش بیشتری به استفاده از رمزارزها دارند

به گزارش منابع پژوهشی مصر، جوان های مصری گرایش بیشتری به استفاده از رمزارزها دارند. در این کشور نرخ بیکاری از ۷.۷ درصد در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ به نزدیک ۱۰ درصد در نیمه دوم سال جاری رسیده است. این آمار نشان می دهد که در طول همه گیری ویروس کرونا بیش از نیم میلیون نفر شهروند مصری کار خود را از دست داده اند.

بسیاری از متخصصان تکنولوژی در کشور مصر اعتقاد دارند حجم انبوه جمعیت جوانان مصری، کاهش ساعات کاری، و عدم توازن شاخص های اقتصادی در این کشور باعث شده است استفاده از درگاه های مالی غیر متمرکز در این کشور رشد چشمگیری داشته باشد.

عدم وجود قوانین قضایی و حقوقی مشخص در حیطه رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین باعث شده است بسیاری بابت کلاهبرداری های مالی صورت گرفته در بستر شبکه های معاملات رمزارز ابراز نگرانی کنند. مجلس نمایندگان و پارلمان کشور مصر در نظر دارند برای ایجاد شفافیت حقوقی و جلوگیری از سوء استفاده های مالی، قوانین نظارتی ویژه ای را در ارتباط با فعالیت شبکه های معاملات رمزارز وضع کنند.

منبع: کوین تلگراف.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی