افزایش ۵۵ درصدی حجم معاملات رمز ارز در قاره سیاه

29

با توجه به معضل عدم ثبات در نظام اقتصادی، کم ارزش شدن ارزهای رایج ملی، بالا رفتن قیمت دلار و پایین آمدن قدرت خرید، مردم در بسیاری از کشورهای آفریقایی، به سمت رمزارزها و نهادهای غیر متمرکز مالی روی آوردند که حجم معاملات رمزارز در این قاره به ماهیانه حدود ۳۱۵ میلیون دلار رسیده است.

مردم قاره آفریقا برای مقابله با آثار سوء ناشی از عدم ثبات در شاخص های اقتصادی کشورهای خود به سمت استفاده از رمزارزها و نهادهای غیر متمرکز مالی روی آورده اند. پژوهش های آماری نشان می دهد طی یک سال گذشته حجم مبادلات رمزارز در آفریقا ۵۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش پایگاه های ثبت آمار، ماهیانه بیش از ۶۰۰ هزار معامله رمزارز در قاره آفریقا انجام می شود. در این بین تعداد کل معاملات رمزارز با ارزش تبادلی زیر ۱۰ هزار دلار، بیش از ۵۵ درصد افزایش پیدا کرده و به رقم تقریبی ۳۱۵ میلیون دلار رسیده است. نیجریه بزرگترین کشور آفریقایی از لحاظ ثبت معاملات رمزارز است. پس از نیجریه، آفریقای جنوبی و کنیا در رتبه های بعدی قرار دارند.

در نیجریه بسیاری از کسب و کارهای کوچک برای حفظ ارزش کالاهای خود و ارتقای سطوح کاربری و افزایش کیفیت ارائه خدمات خود به مشتریان، از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در مبادلات تجاری خود استفاده می کنند.

سقوط ارزش پول های فیات، مردم را به سمت درگاه های رسمی تبادلات رمزارز سوق داده است

بسیاری از کشورهای آفریقایی با معضل عدم ثبات در نظام اقتصادی و کم ارزش شدن ارزهای رایج ملی خود روبرو هستند.همین موضوع باعث شده است قیمت دلار در کشورهای آفریقایی به نسبت درآمدها بسیار گران تر شود. افزایش قیمت دلار در کشورهای آفریقایی با قدرت خرید مردم رابطه عکس دارد. هر چه قیمت دلار افزایش پیدا کند، ارزش پول ملی کاهش پیدا خواهد کرد و بنابراین قدرت خرید مردم نیز متعاقباً کاهش پیدا می کند.

در یک دهه گذشته ارزش پول آفریقای جنوبی بیش از ۵۰ درصد سقوط کرده است

در طی یک دهه گذشته ارزش پول آفریقای جنوبی به نسبت دلار بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. رویترز در گزارش اخیر خود به نقش رمزارزها در اقتصاد کلان کشورهای آفریقایی پرداخت و گفت صنعت رمزارزها به اقتصاد قاره سیاه کمک کرده است تا این قاره تا از یک ورشکستگی و رکود تاریخی به سلامت عبور کند.

رویترز اعلام کرد مردم آفریقا از درگاه های صرافی رمزارز استفاده می کنند تا برای اعضای خانواده خود که در کشورهای خارجی مانند آمریکا و یا اروپا زندگی می کنند، پول ارسال کنند.

در آفریقا کارمزد شبکه بلاک چین برای ارسال وجوه مالی ۸ درصد است. در آفریقای جنوبی این عدد به ازای هر معامله تا ۲۰ درصد نیز می رسد. کارمزد شبکه بلاک چین بیت کوین در قاره سیاه زیر ۳ درصد است.

در سال جاری ارزش کل معاملات رمزارز در قاره آفریقا به نسبت زمان مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و به مرز ۸ بیلیون دلار رسیده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی