مشاهده نسخه اصلی
شنبه,۸ آذر ۱۳۹۹ ۰:۰۲:۳۳

افزایش گرایش نسل جوان جامعه نسبت به رمزارزها

روشیر شارما، استراتژیست ارشد بین المللی در مصاحبه اخیر خود به گرایش نسل های مختلف نسبت به بازار سرمایه اشاره کرد و گفت در حال حاضر نسل جوان بیشتر مایل است در بازارهای رمزارز سرمایه گذاری کند در صورتی که نسل های گذشته کماکان نسبت به بازارهای سنتی مانند طلا و پول های فیات بیشتر تمایل دارند.

شارما اعتقاد دارد دلیل استقبال گسترده نسل جوان از بازارهای غیر متمرکز رمزارز این است که در آینده نزدیک طوفان تورم های افسارگسیخته بنای سیستم ها و نظام های اقتصادی را زیر و رو خواهد کرد. رمزارزها به دلیل داشتن ماهیتی غیر متمرکز از حیطه و قلمرو مفاهیم سیستم های سنتی اقتصاد مانند تورم خارج هستند و به عبارتی رمزارزها هیچگاه درگیر تورم و عدم توازن در شاخص های اقتصادی نمی شوند.

مثلاً تصور کنید در نظام های سنتی گفته می شود که بازار طلا یا بازار سکه دچار نوعی حباب کاذب شده است. همین موضوع می تواند به ایجاد تورم در نرخ کلی شاخص های اقتصادی یک کشور منتهی شود. نظام های اقتصادی متمرکز که عمده بار آنها زیر دوش سیستم های بانکی متمرکز است، هر لحظه در خطر فروپاشی قرار دارند. در بازارهای رمزارز بر خلاف نظام های سنتی اقتصادی، مفاهیمی مانند تورم و بدهی اصولاً قابل رهیافت نخواهند بود، بنابراین در این نظام ها یکپارچگی مالی برای همگی فعالان اقتصادی به یک امر حقیقی تبدیل خواهد شد.

نظام جدید سرمایه داری تناقض های بنیادین نظام های سنتی را از بین می برد

بسیاری از اقتصاددانان پیش بینی می کنند در آینده نزدیک پیکره کهنه سالار نظام اقتصادی شکاف های غیر قابل ترمیمی بردارد. این شکاف ها در آخر به فروپاشی کل بنای اقتصاد منتهی خواهد شد. با ادامه مسیر کنونی، نظام سرمایه داری در انتها متلاشی خواهد شد. بسیاری تلاش کرده اند تا شکاف ها و تناقض های بنیادین نظام سرمایه را روتوش بندی کنند، در صورتی که صدای ترک برداشتن نظام های متمرکز دیرزمانی است که به گوش می رسد و با فروپاشی نظام های سنتی، نظام جدید سرمایه داری سر بر می آورد.

در نظام جدید عملاً مفهومی به نام پول های کاغذی وجود نخواهد داشت. پول های کاغذی جای خود را به پول های دیجیتال یا رمزارزها می دهند. رمزارزها اساس و بنیان معاملات و مبادلات تجاری را تشکیل خواهند داد. در این زمان ما شاهد خواهیم بود که از قدرت نهادهای سیاسی به مرور زمان کاسته خواهد شد و تمرکز زدایی از تمام ارکان جوامع مدنی سرعت خواهد گرفتدر این زمان ما شاهد خواهیم بود که از قدرت نهادهای سیاسی به مرور زمان کاسته خواهد شد و تمرکز زدایی از تمام ارکان جوامع مدنی سرعت خواهد گرفت.

رفاه عمومی از گذرگاه تمرکز زدایی از نهادهای قدرت عبور می کند

با تمرکز زدایی از نهادهای قدرت، چارچوب بندی مفهوم امر سیاسی و امر اقتصادی نیز تغییر پیدا خواهد کرد. امر سیاسی از زیر سایه امر ایدئولوژیک خارج می شود و بدنه سیاست به یک ساحت سکولار تهی از پیکارها و منازعات تبدیل خواهد شد. پس از این زمان مفهوم بازار آزاد در ساحت عالی آن تجلی پیدا می کند و نهادهای تجاری و فناوری، رفاه عمومی وسیعی را در اختیار همگان قرار خواهند داد.

نقدینگی سرگردان باعث می شود توازن نظام های مالی بهم بخورد

بانک های مرکزی برای به تعویق انداختن زمان خروج خود از صحنه مبادلات مالی، پیوسته اسکناس های کاغذی را به صورت افسارگسیخته روانه بازارهای تجاری می کنند. همین موضوع نقدینگی سرگردان را در میان اقشار متوسط و بخش پایینی هرم اقتصادی جامعه افزایش خواهد داد. با افزایش نقدینگی باید منتظر تورم و گرانی های خارج از عرف در حوزه های مختلف تجاری باشیم. همین موضوع باعث می شود نهادهای نظارتی و امنیتی وارد عمل شوند تا بازارهای سرمایه را با زور و ارعاب کنترل کنند. در صورتیکه سیلاب بحران آنچنان قدرت می گیرد که همه چیز را در مسیر خود از ریشه می کند و نابود می کند.

گرایش نسل جوان به بازارهای غیر متمرکز نشان می دهد سیاست های متمرکز سنتی دیگر حرف نافذی میان جوانان ندارند. این نسل آنارشیک و جاه طلب با ایجاد یک نظام اقتصادی غیر متمرکز، عملاً معادلات را به سود خود تغییر داده است. عدم اطمینان بازارهای غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین به دستاوردهای نظام کهن سرمایه داری باعث شده است صنعت رمزارزها تنها طی مدت زمان بسیار کوتاه رشد چشمگیری داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۲۷.۶۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۸.۳۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۷.۶۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.