مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱:۳۶:۴۱

بانک تسویه حساب های بین المللی با همکاری بانک مرکزی سوئیس تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰، صدور ارز دیجیتال را در دستور کار خود قرار خواهد داد

به گزارش منابع خبری، بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) با هم افزایی بانک مرکزی سوئیس در نظر دارند تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، صدور ارز دیجیتال را وارد فاز پژوهشی (اثبات مفهوم) کنند.

ایجاد تحولات و دگرگونی های بنیادین در مناسبات اقتصادی در سطوح کلان بین المللی باعث شده است حدود ۸۰ درصد از بانک های مرکزی در سراسر جهان آمادگی خود را برای صدور ارز دیجیتال اعلام کنند.

بانک تسویه حساب های بین المللی نیز از طریق ایجاد کانال های همکاری و هم افزایی با دیگر بانک های مرکزی در سراسر جهان در نظر دارد استفاده از ارزهای دیجیتال در ابعاد بین المللی و فرامنطقه ای را امکان پذیر کند.

هم افزایی بانک تسویه حساب های بین المللی با بانک مرکزی سوئیس زمینه را برای نهادینه سازی سازوکارهای غیر متمرکز مالی و صدور ارزهای دیجیتال هموارتر خواهد کرد.

تا چه میزان سوئیس پذیرای این همکاری خواهد بود؟

باید در نظر داشته باشیم که بانک تسویه حساب های بین المللی در کشور سوئیس قرار دارد. این کشور از زمان ظهور صنعت رمزارزها همواره نسبت به سازوکارهای غیر متمرکز مالی به ویژه تکنولوژی بلاک چین روی گشوده ای داشته و موضع منعطفی اتخاذ کرده است.

سوئیس در حال ایجاد اصلاحات بنیادی در متن قانون اساسی خود است تا به این ترتیب بتواند رمزارزها و دیگر دارایی های دیجیتال را در ذیل حیطه استحفاظی قوانین قضایی و حقوقی قرار دهد. نگرش گشوده و باز سوئیس نسبت به سازوکارهای نوین اقتصادی باعث شده است بسیاری از نهادهای بزرگ مالی همواره همکاری خوب و قابل قبولی با نهادهای بانکی این کشور داشته باشند.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.