مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲:۱۳

بانک ذخیره استرالیا صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی را مورد بررسی قرار می دهد

بانک ذخیره استرالیا یک ماه پس از اینکه اعلام کرد نیازی به ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارد، تحقیقات بر سر چگونگی صدور آن را از سر گرفته است.

تونی ریچاردز، مدیر ارشد سازمان سیاست گذاری پرداخت های مالی بانک ذخیره استرالیا در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد این نهاد بانکداری به دقت چگونگی طراحی، حاشیه سود احتمالی، الزامات حقوقی و قضایی و حجم تقاضای بازار هدف ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار خواهد داد.

اواسط ماه سپتامبر سال جاری بانک ذخیره ارز استرالیا اعلام کرد برنامه ای برای صدور ارز دیجیتال ندارد و همین امر باعث شد موضوع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی از دستور کار بانک ذخیره ارز استرالیا خارج شود.

بر خلاف رمزارزها که در بستر شبکه های عمومی بلاک چین طراحی می شوند، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بستر دفترهای دیجیتال خصوصی و با مرکزیت مرجع ثالث توسعه پیدا می کنند

ریچاردز با اشاره به وجه تسمیه رمزارزها با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی عنوان کرد بر خلاف رمزارزها که در بستر شبکه های عمومی بلاک چین طراحی می شوند، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بستر دفترهای دیجیتال خصوصی و با مرکزیت مرجع ثالث توسعه پیدا می کنند.

ریچاردز در ادامه به روش های صورت گذاری و طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی استرالیا اشاره کرد و گفت جدای از پژوهش های فنی بانک ذخیره استرالیا در زمینه صدور ارز دیجیتال به صورت عمومی، این نهاد بانکداری درباره صدور ویژه انواع ارز دیجیتال برای نهادهای خصوصی، تحقیقات خود را ادامه خواهد داد.

بانک ذخیره استرالیا نگرش باز و گشوده ای در قبال ارزهای دیجیتال دارد

تونی ریچاردز در ادامه گفت بانک ذخیره استرالیا نگرش باز و گشوده ای در قبال ارزهای دیجیتال دارد و در صورت ایجاد یک چارچوب قضایی در ارتباط با چگونگی فعالیت نهادهای صادر کننده رمزارز، بانک مرکزی استرالیا اقدامات ویژه ای را برای نهادینه سازی رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین انجام خواهد داد.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: