بانک مرکزی استونی جزئیات طرح پژوهشی ارزهای دیجیتال را اعلام کرد

56

بانک مرکزی استونی اخیراً طرح پژوهشی جامعی را در ارتباط با زیرساخت های لازم برای نهادینه سازی ارزهای دیجیتال تدارک دیده است. مطابق این طرح پژوهشی، تمامی ارگان های دولتی باید ظرفیت های تکنولوژی بلاک چین برای ایجاد یک نظام مالی غیر متمرکز را مورد بررسی قرار دهند.

دولت استونی برای ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند. دولت استونی همچنین در نظر دارد سیستم پرداخت های مالی خود را از طریق ایجاد یک بستر غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین متحول کند.

پلتفرم جامع مبادلات مالی کشور استونی سرعت، امنیت، دقت و پایداری سیستم های مالی سنتی را ارتقا خواهد داد

طرح جامع دولت الکترونیک کشور استونی طی بازه زمانی دو سال صورت بندی شده است. در فاز اول دولت این کشور مطالعات پژوهشی گسترده ای را در ارتباط با چگونگی ایجاد یک پلتفرم امن، کارآمد و با مقیاس پذیری بالا صورت خواهد داد. این مطالعات در راستای ضروریات ایجاد یک رمزارز ملی و به صورت راهبردی انجام خواهد گرفت. در عین حال این پلتفرم جامع با ایجاد پیش زمینه های فنی مناسب باید بتواند سرعت، امنیت، دقت و پایداری سیستم های مالی سنتی را ارتقا دهد.

بانک مرکزی استونی در گزارش جامع خود عنوان کرده است این نهاد بزرگ مالی با ایجاد تحولات بنیادی در سیستم های پرداخت درون شبکه ای، و ایجاد بسترهای مناسب حقوقی در ارتباط با فعالیت نهادهای مالی غیر متمرکز، در صدد است سطح رفاه عمومی شهروندان این کشور را ارتقا دهد.

برنامه شهروند الکترونیک کشور استونی در ماه های گذشته زمینه ساز گفتمان های گسترده ای در حوزه بلاک چین و صنعت امور مالی غیر متمرکز شده است. ماه گذشته نیز بانک مرکزی اتحادیه اروپا جزئیات طرح پژوهشی صدور ارز دیجیتال یورو را اعلام کرد. رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا اعتقاد دارد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تحولات گسترده ای را در نظام های پولی و سامانه های اقتصادی کشورهای جهان ایجاد خواهد کرد اما جایگزین پول های کاغذی در نظام های بانکداری نخواهد شد.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی