مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۷:۳۴:۱۶

بانک مرکزی اسپانیا امکانات و پی آمدهای صدور ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار خواهد داد

بانک مرکزی اسپانیا طرح جامع اقتصادی خود در چهار سال آینده را منتشر کرد. بر اساس این طرح جامع، مقامات ارشد بانک مرکزی اسپانیا تاثیرات و پی آمدهای سیاست گذاری های بانک مرکزی اتحادیه اروپا بر اقتصاد کلان اسپانیا را مورد بررسی قرار می دهند، بانک مرکزی اسپانیا در ادامه این طرح جامع تاثیرات نرخ منفی سود بین بانکی و چالش های اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

بانک مرکزی اسپانیا کماکان تاریخ مشخصی را برای صدور ارز دیجیتال تعیین نکرده است اما به گفته مقامات ارشد دولت این کشور، بررسی ابعاد اقتصادی و پی آمدهای سیاسی ناشی از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، در اولویت کاری نهادهای بانکی قرار دارد. برآورد می شود طرح پژوهشی بانک مرکزی اسپانیا برای بررسی ابعاد مالی و اقتصادی صدور ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

صدور ارز دیجیتال با تمرکز زدایی از نهادهای انحصارگرای مالی، سیستم های پولی و اقتصادی اسپانیا را توسعه خواهد داد

پابلو هرناندز رئیس بانک مرکزی اسپانیا در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد صدور ارز دیجیتال و ارائه آن به شهروندان و نهادهای غیر مالی نه تنها دسترسی به ترازنامه های بانکی را ارتقا می دهد بلکه با تمرکز زدایی از نهادهای انحصارگرای مالی، سیستم های پولی و اقتصادی اسپانیا را نیز توسعه خواهد داد.

بانک مرکزی اتحادیه اروپا با تشکیل یک کارگروه ویژه، طرح صدور ارز دیجیتال یورو را در دستور کار خود قرار داده است. اسپانیا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا لزومی نمی بیند تا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را به صورت مجزا و جدای از الزامات این اتحادیه صادر کند. بانک مرکزی اسپانیا بخشی از کارگروه ویژه اتحادیه اروپا است که وظیفه بررسی ابعاد اقتصادی و قضایی صدور ارزهای دیجیتال را بر عهده دارد.

در صورت صدور ارز دیجیتال یورو، اسپانیا با ایجاد درگاه های غیر متمرکز تبادلات تجاری، سیستم امور مالی خود را ارتقا خواهد داد. کریستین لاگارد، رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا با ارائه طرح جامع پژوهشی، در حال بررسی موشکافانه پی آمدهای احتمالی صدور ارز دیجیتال یورو است. برآورد می شود آینده صدور ارز دیجیتال یورو تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱ مشخص شود.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.